Голокост на Буковині на уроках історії. Дидактичні матеріали для вчителів загальноосвітніх навчальних закладів. Чернівці, 2014.
Ці матеріали призначені для допомоги вчителям історії чернівецьких шкіл, вони повинні стати відправною точкою для усвідомлення школярами Голокосту не тільки як феномена іноземній історії (в якості якого він викладався раніше), але як частини їх власної історії, історії Чернівців. Пропоновані дидактичні матеріали підготовлені фахівцями Чернівецького Музеї історії євреїв Буковини та одним з відомих українських викладачів та методистів з тематики історії Голокосту Наталії Герасим.
Ці матеріали – гарний приклад навчальної та методичної діяльності в царині вивчення історії Голокосту на регіональному та локальному рівнях. Історія єврейської громади Чернівців міжвоєнна, насичена величезним масивом матеріалів. Період румунської окупації та трагедії громади чернівецьких євреїв також має значний обсяг архівних документів та матеріалів. Таким чином, це створює можливість вивчати це із застосуванням методичного апарату та відеосвідчень, що зроблено в даному навчальному посібнику. Цей посібник може слугувати важливим прикладом для освітян, що займаються проблематикою викладання історії Голокосту в інших регіонах нашої країни.
Останні Новини
-
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше] -
„Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”
На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.
[Докладніше]