Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
У своєму інтерв’ю, серед іншого, науковець наголосив, про те, що доволі часто проводять порівняння з початком Другої світової війни. Але є й багато відмінностей.
Так, звичайно. На мою думку, Путін і його режим мають набагато більшу підтримку в суспільстві, в російському суспільстві. У Німеччині, в Австрії був опір нацистському режиму наприкінці 1930-х років і під час Другої світової війни. У Росії опору немає. Тому ця війна - не лише відповідальність диктатора чи тоталітарного режиму, це відповідальність російського суспільства. Вони підтримують Путіна, вони ненавидять Путіна, можливо, вони бояться Путіна - але вони нічого не зробили за останні 10 років. А як щодо нас? Ми - мультикультурна країна українців, поляків, татар, євреїв, росіян - і як українці об'єднані і разом, як євреї за часів Гітлера. Звичайно, це не одне й те саме. Але Чернігів, Ягідне, Харківська область, Ізюм - сьогодні це символи геноциду. А точніше: масового вбивства українських громадян. І є паралелі з Другою світовою війною: Чехословацька республіка 1938 року. Чехословаччина була демократичною країною. Нацистська Німеччина стверджувала, що має захищати німецькомовне населення на території Чехословаччини. Саме так сьогодні аргументує путінський режим. Це, звичайно, повна брехня.
А. Подольський зокрема підкреслив, що сталінський режим ненавидів українців – український національний рух, українську літературу, українську культуру. І водночас Сталін ненавидів єврейську культуру. Антиукраїнство, антисемітизм, українофобія - це все одне й те саме. Один приклад. Ізюмський район (Харків, прим. ред.: після звільнення українськими військами там були виявлені величезні масові поховання). У 1932-33 роках у цьому регіоні НКВС вчинив наймасовіші злочини проти цивільного населення - Голодомор, цілеспрямований геноцид мільйонів людей в Україні. І дуже схожі речі відбувалися там тоді і зараз. Це відбувалося в тих самих селах. Існує ця глибока ненависть до української культури, яку Путін успадкував від Сталіна. Це дійсно ненависть.
[Повний текст інтерв’ю в Die Welt]
[Публікація інтерв’ю в австрійському виданні Wiener Zeitung]
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]