Цвєтан Тодоров. "обличчям до екстреми"
Эта книга, вышедшая в свет в 2000 г. в издательстве "Літопис" во Львове, посвящена осмыслению многих проблем европейской истории 20 века , прежде всего вопросам тоталитаризма. Ее автор известный литератор и политолог, директор Национального центра научных исследований в Париже Цветан Тодоров. В книге есть главы, посвященные истории Холокоста, в частности глава "Гетто в 1943 году", где совершенно нетрадиционно анализируется восстание в гетто Варшавы.
Ц.Тодоров, размышляя об итогах прошлого столетия, писал: "20 век завершается, и все мы ставим вопрос: каким будет его место в истории? Как будут вспоминать о нем наши потомки? Так как и любой другой, я не могу дать полного ответа на эти вопросы. Однако в одном убежден твердо: это столетие надолго запомнится людям как изобретения концентрационных лагерей. Отрывки из книги Тодорова мы публиковали в нашем Бюллетене.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]