Семінар-презентація з платформи протидї дискримінації «Stories that Move» в Черкасах
В Першій міські гімназії міста Черкаси 12-13 грудня 2019 року відбувся семінар-презентація платформи з протидії дискримінації «Stories that Move» https://cutt.ly/Pe6wY3r. Протягом двох днів вчителі, заступники міста та три учня Першої міської гімназії опановували освітню-платформу, дізнавались про її педагогічні та методологічні підходи.
Окремі заняття про видиме мислення та створення безпечного простору проводили Анна Ленчовська з Освітній центр "Простір толерантності" та Віталій Бобров. А ще обговорювали питання про дискримінацію та її присутність в історичному контексті та в сучасному суспільстві. Про зловживання історією через медіа та засоби пропаганди розповідав Анатолій Подольський.
Вчителі, учасники та учасниці семінару, вже після перших годин роботи із платформою ділились своїми позитивними враженнями та планами де в навчальному процесі вони можуть застосовувати її. А ще пропонуємо вам почути враження від семінару та платформи учнів та учениці Першої міської гімназії в Черкасах, які теж два дні сумлінно працювали та навчались. Крім того, платформа розроблена саме для їхніх однолітків:
«Дізнатися про дискримінацію людей в сучасності у такій легкій, майже ігровій формі семінару- це напевно найкращий спосіб сприйняття матеріалу. Я навіть і не думав наскільки це гостра проблема в кінці на 2019 рік, навіть у країнах Європи! Ми обговорювали методи взаємодії з людьми які підверглися дискримінації та способи вирішення цієї проблеми. Таких людей можуть навіть не приймати на роботу. Ми не тільки вивчали все це під час семінару, а навіть під час кава-брейку! Бо ми куштували смачнючі кекси від Київської пекарні в яких працюють люди з ментальною інвалідністю» - Чуприна Нікіта, учень 9 класу.
«Мені подобається брати участь у семінарі. Ми виконуємо різні інтерактивні завдання, використовуючи інтернет, дискутуємо на тему дискримінації, її причин та способів подолання та аналізуємо отриману в ході семінару інформацію. Якщо буде ще можливість взяти участь у чомусь подібному, то я обов'язково візьму, адже семінар дуже крутий!» - Авдєєнко Ксенія, учениця 9 класу.
Семінар відбувався за підтримки фонду ”Пам'ять, відповідальність і майбутнє” та у співпраці з Міським методичним кабінетом установ освіти міста Черкаси.
Останні Новини
-
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше] -
Пам'ять про Голокост в українських регіонах
Інтерв’ю з координаторкою напряму формальної освіти УЦВІГ Ольгою Лімоновою на Громадському радіо про проблеми й зрушення у питанні пам’ятання Голокосту.
[Докладніше] -
Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
[Докладніше] -
Бабин Яр в історії України: як подолати радянську спадщину байдужості
Наприкінці вересня 2024 року, коли в Україні відзначали 83-ті роковини трагедії Бабиного Яру, на каналі “Суспільне Культура”, в рамках проєкту «Зі своїми по суті» відбулася дискусія про жахливі події нацистської окупації столиці України (1941-1943 рр.), тотальне
[Докладніше]
вбивство німецькими окупантами київських євреїв, а також про інші жертви нацистських злочинів у Бабиному Яру.