Семінар-презентація з платформи протидї дискримінації «Stories that Move» в Черкасах
В Першій міські гімназії міста Черкаси 12-13 грудня 2019 року відбувся семінар-презентація платформи з протидії дискримінації «Stories that Move» https://cutt.ly/Pe6wY3r. Протягом двох днів вчителі, заступники міста та три учня Першої міської гімназії опановували освітню-платформу, дізнавались про її педагогічні та методологічні підходи.
Окремі заняття про видиме мислення та створення безпечного простору проводили Анна Ленчовська з Освітній центр "Простір толерантності" та Віталій Бобров. А ще обговорювали питання про дискримінацію та її присутність в історичному контексті та в сучасному суспільстві. Про зловживання історією через медіа та засоби пропаганди розповідав Анатолій Подольський.
Вчителі, учасники та учасниці семінару, вже після перших годин роботи із платформою ділились своїми позитивними враженнями та планами де в навчальному процесі вони можуть застосовувати її. А ще пропонуємо вам почути враження від семінару та платформи учнів та учениці Першої міської гімназії в Черкасах, які теж два дні сумлінно працювали та навчались. Крім того, платформа розроблена саме для їхніх однолітків:
«Дізнатися про дискримінацію людей в сучасності у такій легкій, майже ігровій формі семінару- це напевно найкращий спосіб сприйняття матеріалу. Я навіть і не думав наскільки це гостра проблема в кінці на 2019 рік, навіть у країнах Європи! Ми обговорювали методи взаємодії з людьми які підверглися дискримінації та способи вирішення цієї проблеми. Таких людей можуть навіть не приймати на роботу. Ми не тільки вивчали все це під час семінару, а навіть під час кава-брейку! Бо ми куштували смачнючі кекси від Київської пекарні в яких працюють люди з ментальною інвалідністю» - Чуприна Нікіта, учень 9 класу.
«Мені подобається брати участь у семінарі. Ми виконуємо різні інтерактивні завдання, використовуючи інтернет, дискутуємо на тему дискримінації, її причин та способів подолання та аналізуємо отриману в ході семінару інформацію. Якщо буде ще можливість взяти участь у чомусь подібному, то я обов'язково візьму, адже семінар дуже крутий!» - Авдєєнко Ксенія, учениця 9 класу.
Семінар відбувався за підтримки фонду ”Пам'ять, відповідальність і майбутнє” та у співпраці з Міським методичним кабінетом установ освіти міста Черкаси.
Останні Новини
-
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше] -
„Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”
На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.
[Докладніше]