Семінар-презентація з платформи протидї дискримінації «Stories that Move» в Черкасах
В Першій міські гімназії міста Черкаси 12-13 грудня 2019 року відбувся семінар-презентація платформи з протидії дискримінації «Stories that Move» https://cutt.ly/Pe6wY3r. Протягом двох днів вчителі, заступники міста та три учня Першої міської гімназії опановували освітню-платформу, дізнавались про її педагогічні та методологічні підходи.
Окремі заняття про видиме мислення та створення безпечного простору проводили Анна Ленчовська з Освітній центр "Простір толерантності" та Віталій Бобров. А ще обговорювали питання про дискримінацію та її присутність в історичному контексті та в сучасному суспільстві. Про зловживання історією через медіа та засоби пропаганди розповідав Анатолій Подольський.
Вчителі, учасники та учасниці семінару, вже після перших годин роботи із платформою ділились своїми позитивними враженнями та планами де в навчальному процесі вони можуть застосовувати її. А ще пропонуємо вам почути враження від семінару та платформи учнів та учениці Першої міської гімназії в Черкасах, які теж два дні сумлінно працювали та навчались. Крім того, платформа розроблена саме для їхніх однолітків:
«Дізнатися про дискримінацію людей в сучасності у такій легкій, майже ігровій формі семінару- це напевно найкращий спосіб сприйняття матеріалу. Я навіть і не думав наскільки це гостра проблема в кінці на 2019 рік, навіть у країнах Європи! Ми обговорювали методи взаємодії з людьми які підверглися дискримінації та способи вирішення цієї проблеми. Таких людей можуть навіть не приймати на роботу. Ми не тільки вивчали все це під час семінару, а навіть під час кава-брейку! Бо ми куштували смачнючі кекси від Київської пекарні в яких працюють люди з ментальною інвалідністю» - Чуприна Нікіта, учень 9 класу.
«Мені подобається брати участь у семінарі. Ми виконуємо різні інтерактивні завдання, використовуючи інтернет, дискутуємо на тему дискримінації, її причин та способів подолання та аналізуємо отриману в ході семінару інформацію. Якщо буде ще можливість взяти участь у чомусь подібному, то я обов'язково візьму, адже семінар дуже крутий!» - Авдєєнко Ксенія, учениця 9 класу.
Семінар відбувався за підтримки фонду ”Пам'ять, відповідальність і майбутнє” та у співпраці з Міським методичним кабінетом установ освіти міста Черкаси.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]