«Бабин Яр: рефлексія» Виставка студентських робіт
З 26 вересня по 3 жовтня 2023 року на базі ВСП «Київський коледж комп’ютерних технологій та економіки НАУ проходила виставка студентських робіт, присвячена роковинам трагедії Бабиного Яру «Бабин Яр: рефлексія»
Підтримку у відкритті виставки у ВСП «КФКТЕ НАУ» надав Український центр вивчення історії Голокосту.
29 вересня – День пам’яті трагедії Бабиного Яру.
Бабин Яр – місце пам’яті та некрополь близько 100 тисяч цивільних громадян і військовополонених, розстріляних нацистами у 1941–1943 роках. Серед них були київські євреї, а також роми, червоноармійці, комуністи, підпільники ОУН, в’язні Сирецького концтабору, «саботажники», порушники комендантської години та навіть пацієнти психіатричної лікарні імені Павлова. Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру 29–30 вересня 1941 року став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового вбивства людей.
Урочисте відкриття виставки відбулось 26 вересня 2023 року. В заході взяли участь викладачі та студенти ВСП «КФКТЕ НАУ» та ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій», а також за безпосередньої участі кандидата історичних наук, директора УЦВІГ Анатолія Подольського.
В своїй промові Анатолій Юхимович згадав історичні події вересня 1941 року в Києві, розповів про розстріли цивільного населення в Бабиному Яру до 1943 року, цинічне ставлення радянської влади до події (зокрема, приховування правди від людей та заборону вшановувати пам’ять розстріляних) та висловив слова вдячності сучасному молодому поколінню, яке вміє співпереживати та співчувати загиблим людям, яких ніколи не знали.
На відкритті виставки також виступили студенти, які розповіли про свої емоції та переживання під час підготовки робіт, зокрема, студенти ВСП «КФКТЕ НАУ» Ковтун Павло, Тропотяга Олександра, Старовецька Рєгіна та студенти ВСП «КФК МРФТТ ДУІТ» Деревлюк Дар’я, Осадча Каріна та Макаров Михайло.
Свої творчі роботи на виставці представили студенти ВСП «Київський фаховий коледж комп'ютерних технологій та економіки НАУ»:
Якименко Іван
Кочетова Діана Кириченко Крістіна
Потебний Ростислав
Старовецька Рєгіна
Карнаухов Максим
Миронова Діана
Петрик Анастасія
Валько Даша,
Тропотяга Олександра
Ласкава Єлизавета
Ковтун Павло
Деркач Нікіта
Сомов Микола,
Пліско Іван
Кирпач Анна
Юрченко Анастасія
Мязіна Валерія
Рубан Катерина
Зуєва Маргарита
Новосельський Михайло
Романовський Дмитро.
До виставки долучилися студенти Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства:
Гайщук Олександра
Микола Булах
Надія Ковалевич
Пивоваренко Вероніка
Вікторія Ярмощук
Кременецька Марго
Левченко Анастасія
Логвиненко Андрій.
Керівник – Тетяна Гаврик, голова комісії соціально-гуманітарних дисциплін.
Також на виставці представлені роботи студентів ВСП «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій». Свою творчість продемонстрували:
Деревлюк Дар’я
Осадча Каріна та Макаров Михайло.
Керівник – Юлія Давидова, викладач суспільно-правових дисциплін.
Координатор виставки: Оксана Бачиш,
викладач суспільних дисциплін ВСП «КФКТЕ НАУ».
Фотогалерея
1.Відкриття виставки
2. Студентські роботи
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Вебінар для учасників конкурсу «Історія і уроки Голокосту
Наприкінці березня 2025 року відбувся вебінар для майбутніх учасників і учасниць Всеукраїнського конкурсу "Історія і уроки Голокосту" ім. І. Б. Медвинського. Організатори розкрили деталі підготовки до конкурсу, вказали типові помилки, які здійснюють учасники і відповіли на питання, які були заявлені під час реєстрації і які виникли в ході вебінару.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі»
УЦВІГ створює для вчителів історії та громадянської освіти новий онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі», який допоможе вчителям глибше зрозуміти цю складну тему та ефективно інтегрувати її в навчальний процес.
[Докладніше] -
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше]