60-річчю закінчення другої світової присвячується...
З 13-го по 15-е травня 2005 року Український центр вивчення історії Голокосту провів П’ятий міжнародний конкурс учнівських дослідницьких робіт “Уроки Голокосту – міжнаціональна толерантність”. Конкурс пройшов під егідою Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України, за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, програми “MATRA-CAP”. Урочисте відкриття конкурсу відбулося в актовому залі Інституту, де з вітальним словом виступили професор, доктор історичних наук Станіслав Кульчицький (Інститут історії НАН України), кандидат історичних наук Ілля Альтман (керівник Російського Фонду “Холокост”, Москва), історик з Інституту Яд-Вашем Анатолій Кардаш (Єрусалим, Ізраїль), радник Посольства держави Ізраїль в Україні пан Арье Гетер, а також гості, викладачі, учасники конкурсу.
Потім розпочався захист робіт учнями. Журі було представницьким як ніколи. Це дослідники і викладачі Світлана Кандеєва, Жанна Ковба, Ілля Медвинський, Михайло Тяглий, Артур Фредекінд, Тетяна Чайка, Юлія Смілянська, Галина Цимбал, Надія Єременко. Крім того, в роботі Журі приймав активну участь письменник та історик з Ізраїлю, Анатолій Кардаш. Під керівництвом директора Українського центру, кандидата історичних наук Анатолія Подольського були також проведені міні-семінари для вчителів із Дніпропетровська, Львова, Києва, Одеси, Ужгорода і Харкова. Потрібно відзначити і те, що серед конкурсантів були представники із Білорусі, доклади яких викликали неабияку зацікавленість. Програма була напруженою – окрім захисту робіт, були прочитані лекції Анатолієм Кардашом і Артуром Фредекіндом; Жанна Ковба провела заняття з учасниками конкурсу по методиці та методології роботи з джерелами; Ілля Медвинський (який, власне, є автором ідеї проведення учнівських конкурсів в Україні по історії Голокосту), провів зустріч із вчителями по проблемах, пов’язаних з оформленням шкільних дослідницьких робіт, а також пройшли круглі столи і дискусії щодо нагальних проблем українського суспільства, - питання колаборації, антисемітизму, опору. Не дивлячись на те, що учні були підготовлені цілком пристойно, не дивлячись на посилене лобіювання вчителями своїх вихованців (ми цілком можемо пожартувати на цю тему, в світлі сучасної боротьби України проти корупції), були визначені кращі роботи. Не виділяючи, як в спорті перші місця, потрібно відзначити відмінні роботи і захист – Султаніє Ібраїмової (м.Сімферополь), Настас Оксани (м.Чернівці), Катерини Павлинської (м.Київ), Миколи Прийми (м.Суми), Самсонова Анатолія (м.Радивилів), Кундрі Назара (м.Львів), Снігирь Оксани (м.Київ), Чех Валентини (м.Кривий Ріг), а також багатьох і багатьох інших (всіх неможливо перерахувати), кому було вручено книги по історії Голокосту. Крім того, у дітей є всі шанси відпочити в таборі “Шорашим”, а можливо і побувати на міжнародному семінарі в Бресті, де щороку 22 червня Російський Фонд “Холокост” проводить зустріч школярів і вчителів. Сподіваємося, що нова українська влада надасть підтримку подібним конкурсам і семінарам, які сприяють розширенню толерантності через розуміння проблем Голокосту.
Український центр вивчення історії Голокосту
Анатолій Подольський,
Артур Фредекінд
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]