Офіційна позиція УЦВІГ стосовно діяльності і проектів фонду “Меморіальний центр Голокосту “Бабин Яр”
Протягом липня-серпня відбувається розсилка від Меморіалу Яд Вашем із запрошенням до співпраці за новим проектом, який Яд Вашем здійснює з проросійським фондом “Меморіальним центр Голокосту “Бабин Яр
Український центр вивчення історії Голокосту займає рішучу негативну позицію щодо діяльності цієї організації в Україні. Всі ви – свідомі громадяни, тому ладні самостійно приймати рішення щодо участі/не участі в даному проєкті (чи будь-яких інших від цього ж фонду). Проте УЦВІГ вважає за потрібне нагадати випускникам наших заходів та проєктів про свою позицію і рішення бойкотувати ініціативи приватної фундації з російським фінансуванням.
Наша позиція також повністю викладена у Зверненні української культурної та наукової спільноти щодо меморіялізації Бабиного Яру , авторами і підписантами та підписантками якого ми є.
Також хочемо поділитись з вами найновішими матеріалами, що вийшли у відповідь на оголошену підтримку діяльності згаданого фонду президентом України Володимиром Зеленським, а відтак ігнорування ним Звернення і позиції української культурної та наукової спільноти:
З повагою, співробітники УЦВІГ.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]