Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
Науковець розглянув важливі аспекти вивчення геноциду, вшанування пам’яті жертв не лише Голокосту (й нацистського гітлерівського режиму), а й сучасного російського злочинного режиму. Лектор зупинився на розгляді таких питань: злочини країни-агресора проти людей та меморіалів, порівняння пам’яті та злочинів, зосередив увагу на можливості використання досвіду вшанування пам’яті жертв Голокосту для вшанування пам’яті жертв та героїв російської війни проти України.
Учасники зустрічі познайомились із напрацюваннями та публікаціями на дану тему, які з’явились від початку повномасштабного вторгнення, та з часом стануть у нагоді майбутнім вчителям (методичні рекомендації «Як говорити про Голокост після 24 лютого 2022 року»). Серед ключових тез доповіді – саме факт не засудження злочинів комунізму створив простір для злочинців сучасної росії. Здобувачі освіти отримали цінний досвід говорити про складні та важкі теми доступно і цікаво, спонукаючи не лише до рефлексій та формулювання питань, які змушують думати і шукати відповіді, а й активної діяльності у сфері збереження та вшанування історичної пам’яті. Обговорення доповіді та питання, які студенти поставили лектору, засвідчили зацікавлення темою та готовність змінювати стереотипи.
Останні Новини
-
ХVІІІ щорічний круглий стіл «УКРАЇНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО І ПАМ’ЯТЬ ПРО ГОЛОКОСТ: СПАДЩИНА ТА СУЧАСНІ ВИКЛИКИ»
27 січня 2025 року, з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, ми провели традиційний, вже 18-й, Круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: спадщина та сучасні виклики». Організаторами ХVІІІ Круглого столу виступили Український центр вивчення історії Голокосту, Goethe-Institut в Україні та програма House of Europe.
[Докладніше] -
Партнерський семінар Centropa в Києві
31 січня- 2 лютого 2025 року в Києві відбувся семінар наших партнерів з Centropa "Використання матеріалів Centropa в українських школах". Участь в семінарі взяли вчителі історії (в основному) з усієї України, багато з них - випускники і наших програм.
[Докладніше]
Координаторка проєктів формальної освіти УЦВІГ Ольга Лімонова провела для учасників семінару екскурсію теренами Бабиного Яру, а також обговорення проблемних питань меморіалізації трагедій Бабиного Яру. -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 4 (80), жовтень-грудень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 4 (80), жовтень–грудень, 2024 р.
[Докладніше] -
Запрошуємо на ХVІІІ щорічний Круглий стіл «Українське суспільство і пам'ять про Голокост»
27 січня 2025 року, з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, ми проводимо ХVІІІ Круглий стіл «Українське суспільство і пам’ять про Голокост: спадщина та сучасні виклики».
[Докладніше] -
УЦВІГ ВІТАЄ КОЛЕГ З НОВИМ, 2025 РОКОМ!
Дорогі друзі, партнери, колеги та колежанки! З найщирішими побажаннями ми вітаємо Вас з 2025 роком! Хай цей рік принесе нашій країні Перемогу і мир!!! Нам всім наснаги, мужності, успіхів у житті та професійній діяльності!
[Докладніше]