Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

"Російські підручники з історії: школа ненависті і ворожнечі. Аналітична записка"

insidethegates11 січня 2024 р. на сайті Інституту історії України було розміщено анотацію, зміст та повний текст видання: "Російські підручники з історії: "Російські підручники з історії: школа ненависті і ворожнечі. Аналітична записка"

В аналітичній записці розглянуто сучасний стан історичної освіти у РФ. Схарактеризовано та визначено ідейну спрямованість підручників з історії, за якими російська окупаційна влада організує навчання школярів на тимчасово окупованих територіях. Запропоновано заходи й рекомендації щодо протидії російській історичній пропаганді та реалізації т.зв. когнітивної деокупації.

школа ненависті і ворожнечі. Аналітична записка / Відп. ред. В. А. Смолій; Авт. кол.: О. А. Удод (керівник), С. В. Віднянський, Ю. В. Грищенко, О. О. Лаврут, О. Є. Лисенко, Ю. Б. Малієнко, В. О. Мисан, П. В. Мороз, О. І. Пометун, Т. О. Ремех, Л. Д. Якубова, В. П. Яремчук, О. В. Ясь. НАН України. Інститут історії України; НАПН України. Інститут педагогіки. Київ, 2023. 57 с."

Повний текст аналітичної записки

Останні Новини

  • „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”

    На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.

    [Докладніше]
  • Інтерв’ю в рамках проєкту «Дім пам’яті» в Чернівцях

    Повномасштабна агресія росії проти України, не тільки призвела до величезних людських жертв та руйнувань, але й спричинилася до переоцінки цінностей, трансформації колективної пам’яті, ревізії ставлення суспільства до подій минулого. Однією із сфер, де уже зараз відбувається зміна підходів та парадигм, є вивчення і викладання історії Голокосту.

    [Докладніше]
  • Виставка «(Не)Дитячі історії» у Козельці

    Цієї осені прийняти в себе виставку забажали колеги з Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Нас щиро надихає досвід співпраці з новими колегами, котрі звернулися до нас з такою ініціативою попри дуже непрості умови для освітньої роботи.

    [Докладніше]
  • «День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках

    У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.

    Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.

    [Докладніше]
  • Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»

    28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)

    [Докладніше]
Дивитися всі
Top