Науково-методичний семінар для освітян у Львові
15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.
Семінар став можливим завдяки франко-українському співробітництву між Меморіалом Шоа (Париж) та УЦВІГом (Київ). Власне, обидві організації розробляли програму заходу, а французькі колеги погодилися приїхати на зустріч з українськими вчителями та іншими лекторами-науковцями «вживу».
Серед учасниць та учасників семінару також бути освітяни, що доїхали з Одеської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернігівської, Вінницької областей власним коштом. Таке розмаїття учасниць і учасників та їхнього досвіду лише додало запланованим обговоренням глибини та продуктивності.
Власне, крім обговорень, що стосувалися історії, кваліфікації злочинів проти людяності, міжлюдським взаєминам в умовах геноциду, багато часу було присвячено й педагогічним викликам – як говорити про тему Голокосту та геноциду саме зараз, в умовах повномасштабного вторгнення та масових злочинів російських окупантів на українських теренах.
Серед доповідачів також варто виокремити представників Центру міської історії м. Львова й Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», котрі представили освітянам свої тематичні проєкти й практичні інструменти.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]