Науково-методичний семінар для освітян у Львові
15-16 червня ми зустрілися з більше як двадцятьма учасницями та учасниками – переважно вчителями зі Львова – для того, щоб обговорити питання пам'яті про Голокост, інші випадки геноциду на українських теренах та актуальні виклики роботи з цими темами.
Семінар став можливим завдяки франко-українському співробітництву між Меморіалом Шоа (Париж) та УЦВІГом (Київ). Власне, обидві організації розробляли програму заходу, а французькі колеги погодилися приїхати на зустріч з українськими вчителями та іншими лекторами-науковцями «вживу».
Серед учасниць та учасників семінару також бути освітяни, що доїхали з Одеської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернігівської, Вінницької областей власним коштом. Таке розмаїття учасниць і учасників та їхнього досвіду лише додало запланованим обговоренням глибини та продуктивності.
Власне, крім обговорень, що стосувалися історії, кваліфікації злочинів проти людяності, міжлюдським взаєминам в умовах геноциду, багато часу було присвячено й педагогічним викликам – як говорити про тему Голокосту та геноциду саме зараз, в умовах повномасштабного вторгнення та масових злочинів російських окупантів на українських теренах.
Серед доповідачів також варто виокремити представників Центру міської історії м. Львова й Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору», котрі представили освітянам свої тематичні проєкти й практичні інструменти.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Оголошуємо набір учасників на семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності»
Починаючи з 2022 року УЦВІГ в співпраці та за фінансування Меморіалу Шоа (Париж) проводить в Україні наукові семінари для освітян на теми, пов’язані з історією та пам’яттю про геноциди на теренах України в світовому контексті. Доповідачами на семінарі виступають українські та французькі науковці. Робоча мова заходу – українська та французька з синхронним перекладом.
[Докладніше] -
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі» Автори навчальних модулів
УЦВІГ продовжує роботу над створенням онлайн-курсу «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі». Авторський колектив цього курсу – відомі українські викладачі історії, методисти з викладання історії, науковці.
[Докладніше] -
Відкрита лекція в УДУ ім. М. П. Драгоманова
22 квітня 2025 року гостьову лекцію для студентів та колег з історичного факультету Українського державного університету ім. М. П. Драгоманова прочитав керівник УЦВІГ, к.і.н. Анатолій Подольський
[Докладніше] -
«Піжмурки зі смертю» У Чернівцях відбулася прем’єра вистави про Голокост
11 квітня 2025 року у Чернівцях у виконанні народного драматичного театру ім. Григорія Агєєва та дитячої театральної студії "Бу-Бу-Бу" відбулась прем’єра вистави на основі графічного роману «Піжмурки зі смертю: дитячі розповіді про недитячу історію», написаного авторською групою у складі: Анна Ямчук, Микола Кушнір, Анна Тарновецька та Наталя Герасим.
[Докладніше] -
Оновлений сайт проєкту «Один камінь — одне життя: 80 каменів спотикання для Києва»
УЦВІГ представляє оновлений сайт проєкту “Камені спотикання” — з новим дизайном, зручним інтерфейсом та глибшим зануренням в історію. Команда істориків, освітян дослідників, вебмайстрів та дизайнерів доклали максимум зусиль, щоб зробити його ще зручнішим та змістовнішим.
[Докладніше]