Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

«Непокаране зло повторюється» Інтерв’ю на Радіо Культура

insidethegates

Наталія Грабченко, журналістка і ведуча Радіо Культура, Анатолій Подольський

27 січня 2025 року на сайті Радіо Культура було опубліковано інтерв’ю з керівником УЦВІГ, істориком Анатолієм Подольським під назвою «Непокаране зло повторюється. Про Голокост і злочини рашизму». Інтерв’ю було присвячено Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. 

У своєму інтерв’ю А. Подольський зауважив, що на відміну від злочинів націонал-соціалізму, злочини комунізму не були засуджені. Як наслідок безкарності радянських злочинів у 2022 року ми побачили, що людина знову здатна на геноцид. "Зараз ми, громадяни України, як етнічні євреї в часи Гітлера. Ізюм, Ягідне чи Буча – це ознаки геноциду", – зазначає історик. І додає: якщо притомні люди кажуть, що "ніколи більше", то росіяни кажуть, що "можуть повторити". Ми маємо захистити українську державність. Бо ГУЛАГ, Голодомор, Голокост завжди можуть повторитися.

Також науковець відзначив певні історичні паралелі з подіями Другої світової війни та російською агресією і війною проти України. Коли солдати вбивають беззбройних людей, вони перестають бути солдатами і стають вбивцями. Ненависть Третього Рейху базувалася на расовій теорії. Цей жах був державною політикою Німеччини 12 років. У випадку з нами ненависть нашого ворога до нашого громадянства, до української політичної нації, до нашої державності    та ідентичності України. Вони знищують нас за те, що ми є державою. Сьогоднішній ворог хоче позбавити нас суб’єктності. Тому ми в небезпеці, як громадяни. Тобто кримські татари, поляки, євреї, грузини  – громадяни України – в такій самій небезпеці як етнічні українці, етнічні євреї тощо. Ворог хоче забрати наше громадянство ціною нашого життя.

[Аудіозапис і текст інтерв’ю А. Подольського] 

Останні Новини

  • Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва: проєкт триває

    Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» приурочений до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру. В рамках проєкту відбувається встановлення іменних «Каменів спотикання», що вшановують пам’ять людей, чия доля була пов’язана з Бабиним Яром, тобто тих, хто був вбитий чи переслідуваний нацистським режимом у період з 1941 по 1943 рік.

    [Докладніше]
  • Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України Відкрита лекція у Вінницькому педагогічному університеті

    В освітньо-науковому хабі «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулася гостьова лекція для студентів факультету історії і міжнародних відносин на тему «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України», який провів Анатолій Подольський – керівник Українського центру вивчення історії Голокосту.

    [Докладніше]
  • Річний звіт УЦВІГу за 2024 рік: заходи, медіа, публікації

    Раді поділитися з Вами річним звітом Українського центру вивчення історії Голокосту. В ньому Ви знайдете перелік заходів за рік, посилання на програми, відео та аудіо, фотогалереї та видання – на все, що нам вдалося в 2024 році.

    [Докладніше]
  • «Непокаране зло повторюється» Інтерв’ю на Радіо Культура

    27 січня 2025 року на сайті Радіо Культура було опубліковано інтерв’ю з керівником УЦВІГ, істориком Анатолієм Подольським під назвою «Непокаране зло повторюється. Про Голокост і злочини рашизму». Інтерв’ю було присвячено Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту. 

    [Докладніше]
  • Партнерський семінар Centropa в Києві

    31 січня- 2 лютого 2025 року в Києві відбувся семінар наших партнерів з Centropa "Використання матеріалів Centropa в українських школах". Участь в семінарі взяли вчителі історії (в основному) з усієї України, багато з них - випускники і наших програм.
    Координаторка проєктів формальної освіти УЦВІГ Ольга Лімонова провела для учасників семінару екскурсію теренами Бабиного Яру, а також обговорення проблемних питань меморіалізації трагедій Бабиного Яру.

    [Докладніше]
Дивитися всі
Top