Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва: проєкт триває
Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» приурочений до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру. В рамках проєкту відбувається встановлення іменних «Каменів спотикання», що вшановують пам’ять людей, чия доля була пов’язана з Бабиним Яром, тобто тих, хто був вбитий чи переслідуваний нацистським режимом у період з 1941 по 1943 рік.
У 2021 році Камені спотикання встановили на Подолі, біля Майдану Незалежності, стадіону «Олімпійський», Київської консерваторії, Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського. Учасники проєкту, зокрема представники навчальних закладів, громадських організацій та приватні особи, проводили дослідження біографій персоналій, брали участь в освітніх заходах, пов’язаних з історією Бабиного Яру та історією меморіалізації цього простору тощо. Команди молодих дослідників зібрали біографії 10 осіб, пам’ять яких увіковічено в Каменях спотикання.
Впродовж грудня 2024 – лютого 2025 року команда проєкту активно реалізувала новий етап, який сприяв подальшому розвитку ініціативи.
Отже, що було зроблено за ці декілька місяців:
● Оновлення офіційного веб-сайту – тепер він значно зручніший і інформативніший!
● Редагування й доповнення біографій людей, чиї імена вже увічнені Каменями.
● Створення публікацій про ключові події проєкту.
● Перші ініціативи з очищення та догляду за встановленими Каменями.
Що ми плануємо?
● Інтеграція шкільних та освітніх груп до дослідницької роботи над біографіями людей, які, на їхню думку, повинні бути вшановані пам’ятними каменями.
● Освітні події, тренінги та підтримка учасників на всіх етапах.
● Встановлення нових каменів пам'яті.
● Розробка інтерактивних маршрутів IWalk.
📢 Слідкуйте за нашими новинами, долучайтеся до ініціативи, досліджуйте історію та вшановуйте пам'ять разом із нами!
Проєкт реалізується Українським центром вивчення історії Голокосту у співпраці з Освітній центр "Простір толерантності" за ініціативи Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kyjiw за підтримки КМДА.
Нагадаємо, що «Камені спотикання» (Stolpersteine) – це міжнародний проєкт, покликаний вшанувати пам’ять жертв нацизму. Його ідея – це встановлення меморіального «каменю», невеликої металевої таблички з відомостями про особу, яка загинула від рук нацистів або врятувалась попри переслідування. «Камені спотикання» встановлюються поблизу останнього місця проживання, роботи або навчання, вільно обраного людиною до початку переслідувань, арешту, депортації тощо, аби перехожі метафорично «спотикнулись» через нього та зупинились на хвилинку, замислившись про людину, яка жила тут колись.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва: проєкт триває
Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» приурочений до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру. В рамках проєкту відбувається встановлення іменних «Каменів спотикання», що вшановують пам’ять людей, чия доля була пов’язана з Бабиним Яром, тобто тих, хто був вбитий чи переслідуваний нацистським режимом у період з 1941 по 1943 рік.
[Докладніше] -
Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України Відкрита лекція у Вінницькому педагогічному університеті
В освітньо-науковому хабі «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулася гостьова лекція для студентів факультету історії і міжнародних відносин на тему «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України», який провів Анатолій Подольський – керівник Українського центру вивчення історії Голокосту.
[Докладніше] -
Річний звіт УЦВІГу за 2024 рік: заходи, медіа, публікації
Раді поділитися з Вами річним звітом Українського центру вивчення історії Голокосту. В ньому Ви знайдете перелік заходів за рік, посилання на програми, відео та аудіо, фотогалереї та видання – на все, що нам вдалося в 2024 році.
[Докладніше] -
«Непокаране зло повторюється» Інтерв’ю на Радіо Культура
27 січня 2025 року на сайті Радіо Культура було опубліковано інтерв’ю з керівником УЦВІГ, істориком Анатолієм Подольським під назвою «Непокаране зло повторюється. Про Голокост і злочини рашизму». Інтерв’ю було присвячено Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту.
[Докладніше] -
Партнерський семінар Centropa в Києві
31 січня- 2 лютого 2025 року в Києві відбувся семінар наших партнерів з Centropa "Використання матеріалів Centropa в українських школах". Участь в семінарі взяли вчителі історії (в основному) з усієї України, багато з них - випускники і наших програм.
[Докладніше]
Координаторка проєктів формальної освіти УЦВІГ Ольга Лімонова провела для учасників семінару екскурсію теренами Бабиного Яру, а також обговорення проблемних питань меморіалізації трагедій Бабиного Яру.