Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
Учасниками такого міжнародного заходу були вчені, освітяни, державні діячі, дипломати з близько 10-ти країн Східної та Центральної Європи, а також представники США, Великої Британії та Ізраїлю. Україну на цій міжнародній конференції представляв керівник Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський. Роботу конференції відкрили Міністр закордонних справ Румунії пані Лумініца Одобеску (Luminița Odobescu), особистий представник Діючого голови ОБСЄ з питань боротьби з антисемітизмом Рабин Ендрю Бейкер (Rabbi Andrew Baker), Сільвіу Векслер, депутат парламенту, президент Федерації єврейських громад Румунії та інші.
Робота конференції була зосереджена на питаннях сучасних викликів щодо вивчення історії Голокосту, включаючи потенційний вплив штучного інтелекту (ШІ) у цій сфері, а також на те, як використовувати традиційну освіту у всіх її формах (класи, музеї, меморіали, народне мистецтво), а також сучасні платформи для поширення суспільних знань про Голокост і протистояння його спотворенню. Доповідачі під час роботи конференції підкреслили ключову роль освіти у протистоянні запереченню і спотворенню Голокосту та іншим формам антисемітизму. Доповідачі з Румунії, США, Польщі та інших країн зосередились на реаліях викладання Голокосту в сучасних умовах з акцентом на вплив на це викладання нападів ХАМАС на цивільних мешканців Ізраїлю 7 жовтня 2023 року та подальшої війни між Ізраїлем і ХАМАС.
У своїй доповіді А. Подольський зробив акцент на представленні українського національного досвіду у питаннях вивчення Голокосту та протистоянні антисемітизму та спростуванні маніпулятивних наративів рф з виправдання агресії проти України. Доповідач підкреслив, що сьогодні під час російської агресії та повномасштабної війни проти Україні ми маємо безпрецедентну ситуацію з викладанням історії Голокосту. Зокрема, коли вчителі, викладачі університетів, які до 24 лютого 2022 року фахово займались дослідженням та викладанням історії Другої світової війни, історії Голокосту, за цей період війни самі опинились чи під російськими бомбами і ракетами, на фронті, в окупації, стали біженцями і, таким чином, самі та їх родини пережили подібні випробування, що переживали жертви Голокосту.
Конференція мала на меті підвищити обізнаність про можливості технологій і дослідити конкуруючі та суперечливі історичні наративи. Також відбувся дуже актуальний та корисний обмін національним досвідом у царині викладання історії Голокосту на сучасному етапі в країнах-учасницях даного форуму.
Останні Новини
-
Міжнародна конференція «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень»
12 листопада 2024 року в Інституті всесвітньої історії НАН України було проведено міжнародну наукову конференцію на тему «Європейський науковий дискурс Голокосту: сучасні виміри та перспективи досліджень» На конференції обговорювалися актуальні проблеми вивчення Голокосту в Україні та світі, теоретичні засади сучасного наукового дискурсу з проблематики Голокосту.
[Докладніше] -
Положення про ХХV Всеукраїнський конкурс учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» ім. І.Б. Медвинського (2024 – 2025 навчальний рік)
Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки партнерів повідомляє про проведення у 2024-2025 навчальному році серед учнів середніх загальноосвітніх закладів України щорічного конкурсу дослідницьких і творчих робіт «Історія і уроки Голокосту» ім.І.Б.Медвинського
[Докладніше] -
Відкрита лекція в Житомирському державному університеті ім. І.Франка
29 листопада 2024 року для студентів та викладачів історичного факультету Житомирського державного університету ім. Івана Франка, в рамках університетської програми «Запрошені професори» керівник УЦВІГ Анатолій Подольський виступив з лекцією на тему: «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України».
[Докладніше] -
Виставка “(Не)Дитячі історії” на Чернігівщині
Протягом кількох тижнів листопада над «(Не)Дитячими історіями» працювали наші колеги Козелецького ліцею №3, Чернігівської області. Попри складні умови для роботи, шестеро гідів – учні та учениця 8, 9 й 10 класів – та їхній вчитель п. Ігор Карась змогли ознайомити з матеріалами виставки більше 300 осіб, учнів 6-11 класів та вчителів місцевих шкіл.
[Докладніше] -
„Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”
На сайті „Локальна історія” опубліковано розлоге інтерв’ю з керівником Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолієм Подольським під назвою „Громадяни України нині під такою ж загрозою, як євреї за Третього Райху”. Платформа „Локальна історія” – це відомий в Україні та за її межами онлайн-архів усноісторичних та візуальних джерел, покликаний зберігати історичну спадщину.
[Докладніше]