Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
12-13 червня в Києві відбувся науково-методичний франко-український семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності». Його організаторами виступили паризький Меморіал Шоа та київський Український центр вивчення історії Голокосту за підтримки Інституту політичних та етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса.
В гостинних стінах ІПІЕНДу зібралися більше двадцяти учасниць та учасників: вчителі з міста Києва, а також ті, хто власним коштом приїхали на семінар з Київської, Волинської, Черкаської, Хмельницької, Дніпропетровської, Рівненської, Кіровоградської областей.
Два дні це короткий час, однак за ці дні вдалося провести серію жвавих обговорень та кілька практикумів, які розкрили теми, пов’язані з історією та пам’яттю про Голокост та інші геноциди на теренах України в світовому контексті, а також методичні та етичні особливості навчання про ці теми.
Звісно ж, обговорення не минули без порівняння воєн та геноцидів минулого з сучасною війною, повномасштабним вторгненням та злочинами російських окупантів на теренах України.
Ми щиро вдячні за цей семінар всім учасницям та учасникам, французьким лекторам (які подолали довгий шлях, щоб виступити перед українськими освітянами), українським лекторам та ІПІЕНДу ім. І. Ф. Кураса за підтримку.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]