Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
Звуки пострілів, годинника, кроків, криків та плачу – це лише частина звукової палітри, яка допомагає зануритися в історичну атмосферу того часу. Аудіофільм передає відчуття, що могли переживати жертви та очевидці трагедії.
На презентації фільму спікери обговорили Голокост у Сосонках. Зокрема, голова ГО «Мнемоніка Максим Гон, який доєднався відеозв'язком, розмірковував про "філософію зла", провів паралелі між сучасністю та злочинами з минулого. Роман Михальчук дав історичний огляд подій у Сосонках. Про нові форми роботи з історією Голокосту розповів партнер ГО «Мнемоніка» Матіас Ріхтер; про важливість усних свідчень розповідали Галина Данильчук та Олена Гумінська. Крім того, Світлана Гон презентувала методичний посібник для освітян та поділилася практичним досвідом його використання.
Дякуємо всім, хто виступав за актуалізацію проблеми вивчення Голокосту на мікрорівні. Окрема подяка автору сценарію аудіофільму Євгену Цимбалюку за втілення ідеї.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Відкрита лекція в УДУ ім. М. П. Драгоманова
22 квітня 2025 року гостьову лекцію для студентів та колег з історичного факультету Українського державного університету ім. М. П. Драгоманова прочитав керівник УЦВІГ, к.і.н. Анатолій Подольський
[Докладніше] -
«Піжмурки зі смертю» У Чернівцях відбулася прем’єра вистави про Голокост
11 квітня 2025 року у Чернівцях у виконанні народного драматичного театру ім. Григорія Агєєва та дитячої театральної студії "Бу-Бу-Бу" відбулась прем’єра вистави на основі графічного роману «Піжмурки зі смертю: дитячі розповіді про недитячу історію», написаного авторською групою у складі: Анна Ямчук, Микола Кушнір, Анна Тарновецька та Наталя Герасим.
[Докладніше] -
Оновлений сайт проєкту «Один камінь — одне життя: 80 каменів спотикання для Києва»
УЦВІГ представляє оновлений сайт проєкту “Камені спотикання” — з новим дизайном, зручним інтерфейсом та глибшим зануренням в історію. Команда істориків, освітян дослідників, вебмайстрів та дизайнерів доклали максимум зусиль, щоб зробити його ще зручнішим та змістовнішим.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (81), січень-березень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (81), січень–березень, 2025 р.
[Докладніше] -
Міжнародний день ромів
8 квітня — Міжнародний день ромів. Цей день покликаний привернути увагу до культури, історії та проблем ромського народу, підкреслити внесок ромської спільноти в усьому світі. Ця дата є символом поваги до багатогранної ідентичності ромів та водночас нагадуванням про виклики, з якими вони стикаються і сьогодні.
[Докладніше]