Семінар "Викладання історії Голокосту у вищій школі" у Чернівцях
Протягом 4-6 жовтня 2024 року Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича відбувався науково-методичний семінар для викладачів вищих навчальних закладів "Викладання історії Голокосту у вищій школі". Організатором семінару є Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці та за фінансової підтримки Міжнародного проєкту «Стежками пам’яті ІІ» Єврейської громади Дюссельдорфа.
На семінарі 20 викладачів та викладачок із 18 різних регіонів України обговорювали як викладається історія Голокосту у вищих навчальних закладах України, з якими викликами вони стикаються, а також обмінялися найкращими практиками та власним досвідом викладання.
В програмі були і лекції від гостьових лекторів -- Ігоря Пошивайла, генерального директора Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, Лариси Якубової, завідувачки відділу історії України 20-30-х років ХХ ст. Інституту історії України НАН України та Анатолія Подольського, директора Українського центру вивчення історії Голокосту, провідного наукового співробітника Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І. Ф. Кураса НАН України. А окремою частиною програми стала вистава "Сіді Таль. Аідише нешуме" на сцені Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театр ім. Ольги Кобилянської.
Всі учасники та учасниці отримали і комплект видань УЦВІГ та інших книг із теми дослідження історії геноцидів. Наразі учасники та учасниці семінару працють спільно над створенням основ для майбутнього методичного посібника щодо викладання історії Голокосту у закладах вищої освіти.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Онлайн-курс «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі» Автори навчальних модулів
УЦВІГ продовжує роботу над створенням онлайн-курсу «Методика навчання про історію Голокосту в середній школі». Авторський колектив цього курсу – відомі українські викладачі історії, методисти з викладання історії, науковці.
[Докладніше] -
Відкрита лекція в УДУ ім. М. П. Драгоманова
22 квітня 2025 року гостьову лекцію для студентів та колег з історичного факультету Українського державного університету ім. М. П. Драгоманова прочитав керівник УЦВІГ, к.і.н. Анатолій Подольський
[Докладніше] -
«Піжмурки зі смертю» У Чернівцях відбулася прем’єра вистави про Голокост
11 квітня 2025 року у Чернівцях у виконанні народного драматичного театру ім. Григорія Агєєва та дитячої театральної студії "Бу-Бу-Бу" відбулась прем’єра вистави на основі графічного роману «Піжмурки зі смертю: дитячі розповіді про недитячу історію», написаного авторською групою у складі: Анна Ямчук, Микола Кушнір, Анна Тарновецька та Наталя Герасим.
[Докладніше] -
Оновлений сайт проєкту «Один камінь — одне життя: 80 каменів спотикання для Києва»
УЦВІГ представляє оновлений сайт проєкту “Камені спотикання” — з новим дизайном, зручним інтерфейсом та глибшим зануренням в історію. Команда істориків, освітян дослідників, вебмайстрів та дизайнерів доклали максимум зусиль, щоб зробити його ще зручнішим та змістовнішим.
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 1 (81), січень-березень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 1 (81), січень–березень, 2025 р.
[Докладніше]