Чтобы знали и помнили
В 2005 году в Иерусалиме Яд Вашем издал книгу «Чтобы знали и помнили», под редакцией Беллы Гутерман и Авнера Шалева. На основе книги Исраэля Гутмана «История Катастрофы» и материалов Музея истории Катастрофы Яд Вашем, перевод на русский язык Марка Шрабермана, редактор перевода Лариса Шварц. Редакционная коллегия – Ишай Амрами, Наама Галиль, Иегудит Инбар, Хавива Пелед Кармели, Иегудит Шендар, Нина Шпрингер Ахарони. Книга прекрасно оформлена, издана она к 50-летию со дня основания Национального Мемориала Катастрофы (Шоа) и Героизма.
В обращении Председателя Совета директоров Яд Вашем Авнера Шалева говорится о том, что сегодня, через 50 лет со времени основания музея Гора Памяти (Гар Газикарон) «превратилась в центр еврейской и мировой памяти о Катастрофе».
Новый музейный комплекс в Яд Вашем, о котором много говорится в альбоме – «сосредоточие колоссальных знаний, накопленных за 60 лет исследований Катастрофы». Книга проводит читателя «сквозь череду событий в той последовательности, в какой они представлены в Яд Вашем».
Напомним читателю, что Яд Вашем был основан в 1953 году; в 1957 году было открыто первое здание на Гар Газикарон; в 1962 году открылась Аллея Праведников народов мира; только в 1994 году открыт Международный институт по исследованию Катастрофы; в 1999 открыто здание Международной школы; в 2000 году состоялся визит папы римского Иоанна Павла II; и наконец 15 марта 2005 года произошла инаугурация нового музея.
Подчеркнем, что каждому украинскому учителю, который принял участие на семинаре в Яд Вашем, был подарен этот замечательный альбом по истории Шоа.
Для всех тех, кого интересует история Катастрофы, история Мемориала Яд Вашем – мы предлагаем E-mail: publications.marketing@yadvashem.org.il
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]