Yad Vashem Studies, 2008, Vol. 36, № 2.
В соответствии с соглашением между Украинским центром изучения истории Холокоста и библиотечным отделом Музея Катастрофы и героизма евреев "Яд Вашем" о регулярном обмене изданной этими организациями научной и учебной литературой в библиотеку Центра поступил новый номер журнала Yad Vashem Studies. Ниже приводится переводы названий основных материалов журнала.
1. Хави Дрейфус (Бен-Сассун). "И ад выбрался на землю": безымянный женский дневник о восстании в Варшавском гетто.
2. Антон Вейсс-Вендт. Бизнес на выживании: компания "Балтик Ойл" и лагеря принудительного труда для евреев в Эстонии.
3. Мордехай Альтшулер. Положение евреев Советского Союза после заключения пакта Молотова-Риббентропа.
4. Белла Бодо. Дело Тощеги: слухи, народные суждения и региональный антисемитизм в Венгрии, 1919-1921.
5. Горан Лет. Как стать безразличным: шведская пресса и "Хрустальная ночь".
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]