XIII-й Щорічний семінар в Яд Вашем для українських педагогів
З 4 по 13 листопада 2018 року в Міжнародній школі з викладання та вивчення Голокосту (ISHS) при Меморіальному комплексі Яд Вашем у співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту (УЦВІГ) відбувся XIII-й Щорічний семінар для українських педагогів. Учасниками семінару стали 20 випускників семінару-школи в Житомирі та інших освітніх програм УЦВІГ. Протягом 10 днів учасники семінару прослухали лекції знаних ізраїльських дослідників, познайомились із методичними заняттями та практикумами від співробітників Яд Вашем, оглянули історичну експозицію Музею Яд Вашем та Художній музей Яд Вашем. А також ділились власним досвідом викладання історії Голокосту на уроках історії, мови та літератури, інших суспільних дисциплін, позакласній та в музейній роботі тощо. Окрім того, невід'ємною складовою семінару стало знайомство із країною, її історією та звичаями, особливостями освіти в Ізраїлі, ставленням до історичного минулого, сучасними викликами та складнощами. Особливо емоційними та важливими стали зустрічі із людьми, які пережили Голокост - паном Яковом Векслером та пані Мартою Горен, які щиро та відверто поділились власними непростими історіями життя. Значну частину обговорень під час семінару було присвячено проблематиці викладання історії Голокосту в Україні, пошуку нових підходів та шляхів. Маємо надію, що цей семінар став джерелом користі та натхнення, допоміг знайти цікаві методики та сприяв формуванню нових ідей до вивчення та викладання історії Голокосту. Цей XIII Щорічний семінар для українських педагогів став можливий завдяки підтримці Асоціації єврейських організацій та общин України (Ваад України) та Посольства Держави Ізраїль в Україні.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]