Яд Вашем: Исследования. - 2009. - № 1. ISSN 1565-9941
Научный журнал "Yad Vashem Studies", специализирующийся на истории Холокоста, издается дважды в год Национальным мемориалом Катастрофы и героизма "Яд Вашем" в Иерусалиме. Журнал выходит параллельно на английском языке и иврите. В нем публикуются исследования как ведущих специалистов, так и начинающих исследователей; ведутся научные дискуссии; размещаются рецензии на новые книги по истории Катастрофы. Данное издание - первый опыт публикации специального выпуска журнала на русском языке. В него вошли семь научных статей и одно документальное свидетельство, посвященные Холокосту на оккупированной территории СССР. В них освещаются такие вопросы, как положение советских евреев накануне Холокоста (А. Зельцер); эвакуация и бегство евреев из западных областей СССР летом 1941 г. (Д. Левин); нацистская политика геноцида на советских территориях и степень участия в ней Вермахта (Ю. Фёрстер); присвоение еврейской собственности оккупантами в ходе политики "окончательного решения" (И. Арад); участие советских евреев в партизанском движении на Украине (Ш. Спектор); еврейская (М. Альтшулер) и официальная (Н. Канторович) память о Холокосте в послевоенном СССР.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]