Україна модерна. - 2009. - № 4 (15).
Як зазначено у передмові, цей том нової "України Модерної" особливий. У ньому співіснують наукові розвідки й есеїстичні роздуми. Чимала частина матеріалів - це тексти доповідей, виголошених на міжнародній науковій конференції "Геополітика, примирення та пам'ять", що відбулася 5-6 грудня 2008 р. в Національному університеті "Києво-Могилянська академія". Співорганізаторами конференції були Посольство Республіки Польща та Посольство Франції в Україні, які також фінансували переклади статей до цього тому. Пропонуючи до уваги публікації польських і французьких науковців, ішлося, зокрема, про ширше представлення українській аудиторії різних способів і стилів писання про пам'ять у сучасній інтелектуальній атмосфері.
Проблему стилю вдалося загострити у книжковому форумі, де кілька критиків обговорюють провокативну книжку американського історика Омера Бартова про стан єврейських пам'яток у сучасній Галичині, а також у новій рубриці, яка відтепер стане реґулярною, під назвою "Небезстороння думка". За задумом редакції, в цій рубриці містяться статті найвідоміших сучасних інтелектуалів, що пропонують новаторські підходи до різних методологічних проблем. Піонером цієї рубрики став текст нідерландського теоретика історіографії Франкліна Анкерсміта "Постмодерністська "приватизація" минулого".
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]