«Украинско-еврейские взаимоотношения: вчера – сегодня»
Вышел в свет сборник Общества по изучению религиозной философии и фольклора евреев Восточной Европы Kerem-Daat под названием «Украинско-еврейские взаимоотношения: вчера – сегодня» (Запорожье, 2007, 147 с., редактор Б.Л. Эстеркин). Издание осуществлено при поддержке Голландского еврейского гуманитарного фонда и при содействии Украинского центра изучения истории Холокоста. В сборник вошли десять статей, объединенных тематикой украинско-еврейских взаимоотношений в исторической перспективе и в современности. Авторы статей – как профессиональные историки-исследователи, так и студенты, делающие первые шаги в области изучения вопросов межнациональных взаимоотношений и иудаики. Среди работ первых выделим новаторскую статью киевского историка, кандидата исторических наук Жанны Ковба «Рабини та рабинати у єврейських релігійних громадах східної Галичини періоду Другої Речі Посполитої», содержащую большой массив фактического материала и анализ статуса и деятельности духовных лидеров еврейских общин регионов Западной Украины накануне Холокоста. Среди студенческих работ выделяется статья студента Киво-Могилянской академии Виталия Штефана «Роль митрополита Андрея Шептицкого в спасении евреев Западной Украины в 1941-1944 гг.», представляющая собой попытку реконструкции духовного облика и благородной деятельности митрополита УГКЦ в условиях проводимого нацистами геноцида евреев. Тираж сборника 280 экз., он доступен читателям в библиотеке Украинского центра изучения истории Холокоста.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]