Новий номер журналу Фонду “Ткума”
В цьому році в Центральному Українському Фонді історії Голокосту “Ткума” (Дніпропетровськ, видавництво “Пороги”) вийшов третій номер журналу “Проблеми історії Голокосту”.Відповідальний редактор М.Тяглий. Треба віддати належне журналу рівень якого зростає від номеру до номера. В цьому ми бачимо цілковито наукове поділення на розділи “Дослідження”, де бачимо цікаві роздуми Й.Петровського-Штерна (США) “Мертвые евреи»: заметки о приемлимом прошлом»; розділ “Документальні джерела”, де вміщено цікавий документ-свідчення Ф.Фрідмана, що його коментує Ж.Ковба (Київ); “Рецензії” де представлено добрих авторів І.Альтмана (Москва), Е.Малахову (Київ), К.Фефермана (Єрусалим). Стаття Ш.Редлиха (Беєр-Шева, Ізраїль) “Моральные принципы в повседневной деятельности: митрополит Андрей Шептицкий и евреи в период Холокоста и Второй мировой войны» висвітлює діяльність А.Шептицького в дуже привабливому світлі. Дослідження З.Каспарса та Д.Олехновича (Латвія) “Роль антисемитской карикатуры в пропаганде в оккупированной нацистами Латвии (газета «Tevija», 1941-45 гг.)», цікаво перегукується із дослідженням І.Щупака (Дніпропетровськ) “Нацистська антисемітська пропаганда серед місцевого населення України”. Єдине, із чим би я не погодився, то це із означенням євреїв (що походить від назви статті) як не місцевих мешканців України. Також дуже цікавою є робота О.Романко (Сімферополь) “Русское освободительное движение и “еврейский вопрос” в годы Второй мировой войны», та праця О.Суровцева (Чернівці) “Процес депортації єврейського населення Північної Буковини 1941-1942 років як складова анти єврейської політики румунської окупаційної влади”, хоча в контексті Буковини тих років, важко означити хто був окупантом тієї місцевості – Радянський Союз, чи Румунія.
Треба додати, що статті писані англійською мовою, подано в перекладі М.Тяглого.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]