"Сталінський режим є співвідповідальним за Голокост" Інтерв’ю на Cуспільному Культура
У випуску програми "Культурний інстинкт" на Суспільному телебаченні (Суспільне. Культура), керівник УЦВІГ, кандидат історичних наук Анатолій Подольський дав інтерв’ю журналістці та телеведучій Софії Черляк. Мова йшла про проблемми фальсифікації, використання історичного минулого для антиукраїнських політичних цілей з боку нашого ворога росії під час сучасної війни. Спектр питань, під час інтерв’ю був доволі широким і торкався проблеми витоків антисемітизму, чому сталінський режим був співвідповідальним за Голокост та як сьогодні російська пропаганда інструменталізує історію євреїв України.
Під час інтерв’ю Анатолій Подольський звернув увагу на той факт, що долі українців і євреїв в часи комуністичної диктатури в минулому столітті були схожими, обидва народи були бездержавними і потерпали і в період сталінізму і в часи Другої світової війни. Говорячи про сьогоднішню радикальну українофобію злочинного російського путінського режиму, вчений провів історичні паралелі з політикою державного антисемітизму в часи нацистської Німеччини. Загалом в інтерв’ю було підкреслено, що ксенофобія та дискримінація були абсолютно притаманні всім тоталітарним режимам минулого століття. А. Подольський зауважив: «сьогоднішній путінський режим в Росії вбирає в себе найгірші антилюдські риси як сталінізму так і гітлеризму»
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]