Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення» Другий етап. Семінар в Берліні
8-12 вересня 2019 року у Берліні відбувся другий етап щорічного освітнього курсу УЦВІГ для молодих науковців, викладачів та дослідників культури пам'яті. Після дводенного семінару у Києві у червні під час вересневої подорожі у Берлін учасники курсу мали змогу ознайомитися із меморіальними та освітніми практиками, пов'язаними із історією нацизму та вшануванням пам'яті жертв Голокосту у Німеччині.
Серед місць, відвіданих групою - Меморіал убитим євреям Європи, пам'ятники різним групам жертв навколо нього, пам'ятники на колії вокзалу Грунельд, звідки відбувалася депортація євреїв у табори смерті в роки нацизму. Крім цього, учасники відвідали музейний простір "Топографія терору" на місці колишньої будівлі Гестапо. У програмі курсу були також воркшопи, проведені у Будинку Ванзейської конференції, - "Чому історія націонал-соціалізму і Голокосту вчить нас сьогодні?" від доктора Вольфа Кайзера та "Фотографія як історичне джерело" від Кристофа Кройцмюллера. Серед важливих освітніх практик, пов'язаних із темою Голокосту, варто відзначити відвідування простору толерантності та взаємоповаги 7x jung та інтерактивну зустріч "Спадковість пам’яті – націонал-соціалізм серед різних поколінь", проведену Мариною Чернівскі.
Освітня подорож до Берліну для учасників курсу профінансована та організована Haus der Wannsee-Konferenz. Особливу подяку за створення цікавої та насиченої програми для учасників Український центр вивчення історії Голокосту висловлює асистентці освітніх проектів Будинку Ванзейської конференції Tatiana Manykina.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]