Праведники народів світу Білорусі
Цього (2004) року нашими білоруськими колегами було видано прекрасну книгу: “Праведники народів світу Білорусі”. Упорядниками цього непересічного в історіографії Голокосту видання стали Інна Герасимова та Аркадій Шульман. Видавництво здійснено за допомоги Міжнародного центру культурних зв’язків Ізраїль-Білорусь, Музею Яд Вашем, Посольства Республіки Білорусь в державі Ізраїль та Союзу білоруських єврейських суспільних організацій та общин.
А тепер перейдемо до власне книги. Сьогодні слово “Голокост” та його значення вже не є секретом, як не є секретом і світлий подвиг людей, які вирішили протистояти безглуздому гітлерівському терору. Будучи неєвреями, вони безкорисно рятували нещасних, даючи євреям надію на життя, на спасіння; підтримуючи віру в людство як таке і в непереможний ідеал Людини. На сьогоднішній день визнано близько 20 000 Праведників, 500 з них є мешканцями Білорусі. Дане видання вміщає історії всіх цих людей, їх імена та прізвища; імена та прізвища врятованих, дати і місця рятування. Крім того, у книзі можна знайти досить великий фото архів, що містить у собі фотокартки героїв та врятованих, а також список білоруських Праведників народів світу у хронологічній послідовності станом на 1 січня 2004 року.
Ця книга є прекрасним виданням. Його метою є увічнення пам’яті про героїв серед майбутніх поколінь. Воно показує, що людина завжди може лишитися людиною, а також те, що людині завжди є що протиставити ненависті. Кожна історія спасіння – це успішне протистояння індивіда злу. І кожна історія варта низького уклону та вічної подяки.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]