Сьомий щорічний семінар "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі"
Український центр вивчення історії Голокосту(Київ) у співпраці з Державним Музеєм Майданек (Республіка Польща) і Центром міської історії Центрально-Східної Європи (м. Львів) за підтримки American Jewish Committee, Taube Foundation for Jewish Life & Culture та Conference on Jewish Material Claims Against Germany проводять 24-29 червня 2014 року Сьомий щорічний науково-методичний семінар для викладачів історії, а також для молодих українських науковців "Історія Голокосту на теренах Західної України та Польщі". Семінар складатиметься з лекцій та дискусій, а також відвідань меморіальних місць, пов'язаних з трагедією Голокосту на теренах Західної України та Польщі. Цього року семінар присвячується 10-річчю створення Меморіалу на місці нацистьського табору у м. Белжець.
Проблематика семінару - історія і культура польського та західноукраїнського єврейства напередодні та під час Другої світової війни. Перший день науково-методичного семінару відбудеться у Львові, в Центрі міської історії та буде присвячений вивченню культурної спадщини єврейської громади Львова, також учасникам семінару будуть представлені проекти та ресурси з юдаїки Центру міської історії. Загалом, проводити теоретичні заняття та дискусії на семінарі будуть українські та польські історики та науковці (Д-р Анна Сусак, Д-р Василь Расевич, д-р Анатолій Подольський, Dr. Tomasz Haneiko, Dr. Pawel Spiewak, Dr. Adam Kopciowski та ін.) Семінар проходитиме у Львові, Варшаві та Любліні. Учасники відвідають Меморіали жертвам Голокосту на теренах Польщі: музеї та меморіальні комплекси на місцях колишніх нацистських таборів смерті Белжець, Собібор, Майданек.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше] -
Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва: проєкт триває
Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» приурочений до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру. В рамках проєкту відбувається встановлення іменних «Каменів спотикання», що вшановують пам’ять людей, чия доля була пов’язана з Бабиним Яром, тобто тих, хто був вбитий чи переслідуваний нацистським режимом у період з 1941 по 1943 рік.
[Докладніше] -
Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України Відкрита лекція у Вінницькому педагогічному університеті
В освітньо-науковому хабі «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулася гостьова лекція для студентів факультету історії і міжнародних відносин на тему «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України», який провів Анатолій Подольський – керівник Українського центру вивчення історії Голокосту.
[Докладніше]