Освітня подорож до Меморіального музею у Белжеці
Український центр вивчення історії Голокосту у співпраці з Меморіальним музеєм у Белжеці та за фінансової підтримки Американського єврейського комітету і Клеймс Конференс організували 15 - 21 березня 2007 р. у Польщі освітній семінар для українських вчителів та студентів. Основною метою семінару було відвідати музей на території одного з колишніх нацистських таборів смерті, котрий часто лишається поза рамками меморіальних подорожей до Польщі та котрий відкрився для відвідування після перебудови у червні 2004. Мова йде про Меморіальний музей у Белжеці.
Семінар розпочався у Львові з відвідання історичних для місцевої єврейської громади місць, а також кількох контекстуальних лекцій на теми єврейської історії Львова. Далі було відвідання Замостя та Белжеця, Собібора, Любліна, Майданека. Відвідання місць та меморіалів змінювалося лекціями та обговореннями питань історії та пам'яті про події Голокосту під часі війни і тепер.
Особливо запам'яталася участь у меморіальній церемонії на території музейного комплексу Белжеця до річниці початку функціонування табору смерті та депортацій до нього Галицьких євреїв.
Вольфганг Вурт, волонтер Геденкдінст
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
XIV ВСЕУКРАЇНСЬКІ ДРАГОМАНІВСЬКІ ЧИТАННЯ
21 березня 2025 р. на Історичному факультеті Українського державного університету імені Михайла Драгоманова відбулися XIV всеукраїнські (з міжнародною участю) Драгоманівські читання молодих істориків «Україна в європейській та світовій історії: сучасний науковий та освітній дискурс».
[Докладніше] -
Громадська організація «Мнемоніка» презентувала аудіофільм про Голокост у Рівному
Під час презентації аудіофільму «Відлуння Сосонок», створеного ГО «Мнемоніка», відвідувачі почули історію трагічних подій, що сталися в Рівному на початку листопада 1941 року. Проєкт «Сосонки: злочин і пам’ять» підтримав фонд EVZ Foundation. The project is supported by the EVZ Foundation
[Докладніше] -
Інтерв’ю німецькому громадсько- політичному виданню «Die Welt»
Наприкінці лютого 2025 року керівник УЦВІГу Анатолій Подольський дав розлоге інтерв’ю відомому європейському, німецькому виданню «Die Welt». Бесіду провів австрійський журналіст Стефан Шохер (Stefan Schocher).
[Докладніше] -
Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва: проєкт триває
Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» приурочений до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру. В рамках проєкту відбувається встановлення іменних «Каменів спотикання», що вшановують пам’ять людей, чия доля була пов’язана з Бабиним Яром, тобто тих, хто був вбитий чи переслідуваний нацистським режимом у період з 1941 по 1943 рік.
[Докладніше] -
Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України Відкрита лекція у Вінницькому педагогічному університеті
В освітньо-науковому хабі «NotBox» Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбулася гостьова лекція для студентів факультету історії і міжнародних відносин на тему «Виклики у вивченні історії Голокосту під час російської війни проти України», який провів Анатолій Подольський – керівник Українського центру вивчення історії Голокосту.
[Докладніше]