Онлайн-семінар «Переосмислення Другої світової війни під час сучасного вторгнення Росії в Україну»
Другий онлайн-семінар серії «Історики і війна: переосмислення майбутнього» відбудеться 26 травня, у четвер, о 19:00-20:30 за київським часом. Метою серії семінарів є обговорення питань як і наскільки війна в Україні змінює наше сприйняття минулого та професію істориків.
Другий семінар має назву «Переосмислення Другої світової війни під час сучасного вторгнення Росії в Україну» та проводиться українською та англійською мовами з синхронним перекладом. Запрошені доповідачі: - Олена Стяжкіна, Інститут історії України НАН України (Київ, Україна); - Олександр Лисенко, Інститут історії України НАН України (Київ, Україна); - Мартін Дін, Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» (Київ, Україна); - Кай Струве, Університет Мартіна Лютера (Галле, Німеччина) Модеруватиме захід Гелінада Грінченко, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна (Україна)/Університет м. Вупперталь (Німеччина). Після виступів запрошених фахівців усі слухачі матимуть можливість задати питання та взяти участь в діскусії.
Для участі, будь ласка, зареєструйтесь тут: https://lmu-munich.zoom.us/meeting/register/tJAlfuyrpz0qGtbBXqfYvaXqHnq5ltFRaRYf
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]