ISSUE № 1(15) (2017)
ЗМІСТ / CONTENTS
ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS
ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES
Карел Беркгоф
«Трупи у яру належали жінкам, чоловікам та дітям»: письмові свідчення 1941 року про вбивство у Бабиному Яру
Karel C. Berkhoff
'The Corpses in the Ravine Were Women, Men, and Children': Written Testimonies from 1941 on the Babyn Yar Massacre
Тетяна Бородіна
Стратегії поведінки місцевого населення Полтавщини під час Голокосту (1941–1943)
Tetiana Borodina
Behavioral strategies of the local population in the Poltava region during the Holocaust, 1941-43.
Філіп Бусау
«Ніхто не забутий»? Пам’ять про геноцид ромів у Білорусі
Filip Busau
„No one is forgotten?“ Remembering the Roma genocide in Belarus
Олеся Ісаюк
«Кров Макавеїв» і «циганська скрипка в угорській пушті»: геноцид євреїв і ромів у спогадах членів ОУН, ув’язнених у Аушвіці
Olesia Isaiuk
“Maccabees’ blood” and “Gypsy violin in Hungarian steppe”: Genocide of Jews and Roma in the memoirs of OUN members imprisoned in Auschwitz
РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS
Леонід Коган
Steffler, Reinhard. Die deutsche Feuerwehr und ihre Helfer als Teil der Etappensicherung in der Ukraine 1941 bis 1943. – Dessau: Machtwortverlag, 2017. – 222 s.
Роман Михальчук
Бердз, Джеффрі. Голокост у Рівному: масове вбивство в Сосонках, листопад 1941 р. / Пер. з англ. Д. Аладька. – Рівне: Волинські обереги, 2017. – 168 с.
Владимир Солонарь
Geissbühler, Simon (ed.). Romania and the Holocaust. Events – Contexts – Aftermath. – Stuttgart: Ibidem-Verlag, 2016. – 274 p.
ХРОНІКА
EVENTS
Вольга Барташ
Научная конференция «Поледствия геноцида ромов. Семьи как трансляторы опыта и памяти» (Tracing the Legacies of the Roma Genocide. Families as Transmitters of Experience and Memory), 20–21 сентября 2017 г., Прага
IN MEMORIAM
Пам’яті Ніколая Бессонова (1962-2017)
SUMMARIES
ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS
АВТОРАМ
FOR CONTRIBUTORS
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]