ISSUE № 1(12) (2014)
ТИТУЛЬНА СТОРІНКА
TITLE PAGE
ВІД РЕДАКЦІЇ
FROM THE EDITORS
ДОСЛІДЖЕННЯ
ARTICLES
Віталіна Данильчук
До проблеми порятунку євреїв Рівненського регіону під час Другої світової війни на роботах у Німеччині та в статусі військовополонених
Vitalina Danylchuk
Survival of the Jews from Rivne region during the Second World War by being Ostarbeiters or in German captivity
Андрей Котлярчук
Нацистский геноцид цыган на территории оккупированной Украины: роль советского прошлого в современной политике памяти
Andrej Kotljarchuk
The Nazi genocide of Roma on the territory of occupied Ukraine: the role of Soviet path dependency in the contemporary politics of memory
Джером С. Легге, мол.
Воєнні злочини в Італії та уникнення правосуддя: справа Міхаеля Зайферта
Jerome S. Legge, Jr.
War Crimes in Italy and Eluding Justice: The Case of Michael Seifert
НОТАТКИ ДОСЛІДНИКА
RESEARCHER NOTES
Симон Ґайсбюлер
Тринадцять тез про Голокост на підконтрольних Румунії територіях у липні 1941 року
Simon Geissbuhler
13 theses on the Holocaust in Romanian-controlled territories in July 1941
РЕЦЕНЗІЇ
BOOK REVIEWS
Андрей Котлярчук
The Nazi genocide of the Roma. Reassessment and Commemoration / Ed. Anton Weiss-Wendt. - The Berghahn series "Studies on War and Genocide": Vol. 17. - New York-Oxford, 2013. - 282 p.
Венді Лауер
Christ Michaela. Die Dynamik des Totens: Die Ermordung der Juden in Berditschew. Ukraine 1941-1944. - Frankfurt am Main: Fischer Taschenbuch Verlag. - 352 s.
Наум Резніченко
Свiтло в темрявi: Розповiдь Сiмона Стерлiнга, який пережив Голокост, розказана ним Фiллiс Стерлiнг Якобс / Пер. з англ. - К.: Український центр вивчення iсторiї Голокосту, 2012. - 120 с.
Татьяна Сырбу
Переслідування та масові вбивства ромів на теренах України у часи Другої світової війни: Збірник документів, матеріалів та спогадів / Авт.-упоряд. Михайло Тяглий. - К.: Український центр вивчення історії Голокосту, 2013. - 208 с.; іл.
ХРОНІКА
EVENTS
Крістіан Вобіг
Міжнародна конференція "Ідеологія та державні злочини насильства" (Бохум, 4-6 грудня 2013 р.).
Наталья Колягина
Международная научная конференция "Память о Холокосте в современной Европе: общее и разделяющее" (Москва, 25-26 сентября 2013 г.)
Воїн Майсторовіч
Міжнародна міждисциплінарна конференція "Нові науковці/нові дослідження на тему Голокосту" (Торонто, 6-7 жовтня 2013 р.)
БІБЛІОГРАФІЯ
BIBLIOGRAPHY
SUMMARIES
ВІДОМОСТІ ПРО АВТОРІВ
INFORMATION ABOUT CONTRIBUTORS
АВТОРАМ
FOR CONTRIBUTORS
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]