Конференція у Донецьку
В Донецьку Всеукраїнська громадська організація “Українське реєстрове козацтво”, Федерація єврейських общин України, Головний рабинат України, Донецький державний інститут штучного інтелекту, Асоціація національно-культурних об’єднань України у ІПШІ “Наука і освіта” видали матеріали Першої міжнародної науково-практичної конференції “Толерантність і духовність в українському суспільстві та сучасне осмислення проблем антисемітизму і ксенофобії”, яка пройшла у грудні минулого року.
Книга являє собою збірник доволі різноманітних виступів і доповідей. Вона так само пересипана різноманітними гучними назвами й магістрами із президентами. Більшість з них – головні, або принаймні професори. В той же час, на наш погляд в чому повинна полягати “практичність” подібної конференції незрозуміло.
Серед цікавих і принаймні логічних доповідей, нам хотілось би приділити увагу В.Лихачову “Антисемитизм в Украине (2004-2005)”, Й.Зісельсу “Антисемитские” заметки, или новые песни о старом» , М.Чернишової “Проблема толерантности и интолерантности в современном обществе”, Т.Мошовського “Ксенофобія і толерантність: релігійний чинник дихотомії”, С.Стасенко “Проблема ксенофобии в теории постмодерна”. Необхідно відзначити участь у конференції відомого в минулому дисидента – А.Вудки “Украинские и еврейские национальные движения 60-7-х гг. ХХ ст. и современность».
Не можемо стриматися аби не додати – було б більш корисним, на наш погляд, аби більшість тих об’єднань й інституцій займалися розвитком дійсного інтелекту, а не “штучного”.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]