книга Карела Беркхофа “harvest of despair”
Книгу Карела Беркхофа “Harvest of Despair” (“Врожай відчаю”) було видано у 2004 році видавництвом The Belknap Press of Harvard University Press у США. В цьому прекрасному виданні автор змальовує випалену нацистами найбільшу колонію Третього Рейха – Україну. За час їхнього панування суміш німецького націоналізму, антисемітізму та расизму щодо слов’ян створила епоху терору та геноциду. Для кращого розуміння української реакції на цей напад, автор пропонує розглянути вплив попередніх десятиріч репресивного Радянського панування. Беркхоф показує, як радянська ментальність заважала підтриманню солідарності, що пояснює відносну пасивність більшості українців у боротьбі з окупантами. Розглядаючи всі нюанси проблем колаборації та місцевого антисемітизму, автор заперечує стандартні описи східної Європи в воєнні часи.
Крім того, книга Беркхофа вміщує глибокі роздуми на теми брутальної природи нацистської адміністрації; геноциду євреїв та ромів; абсолютного винищення Києва; масових депортацій по Україні і за межі українських територій; ролі етнічних німців; релігії та національної культури; партизан і німецької реакції та відчайдушної боротьби за виживання.
Harvest of Despair” (“Врожай відчаю”) – це захоплююча розповідь про звичайних людей, які намагаються пережити надзвичайні події.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]