Гогун А. З. Между Гитлером и Сталиным. Украинские повстанцы: 4-е изд., испр. и доп. / Худож.-оформитель Е. А. Гугалова. — Харьков: Фолио, 2018. – 363 с.: ил.
У цій книжці автор, використовуючи архівні документи, інтерв’ю з учасниками подій, мемуари та інші джерела, розповідає про діяльність Організації українських націоналістів, створення і боротьбу Української повстанської армії проти німецьких окупантів.
Висвітлено антипольську етнічну чистку, партизанську війну УПА з Армією Крайовою, комуністичними загонами. Багато уваги приділено й діям радянської сторони. Розглянуто спецоперації зі знищення або захоплення керівників ОУН і УПА: Євгена Коновальця, Дмитра Клячковського, Романа Шухевича, Василя Кука, Льва Ребета і Степана Бандери. Описано антипартизанські дії радянських органів – від звичайних прочісувань лісів до «перевертнів у вишиванках», які орудували в лісах.
Монографія призначена як для спеціалістів, так і для тих, хто цікавиться історією.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]