Гехт В. Воинское звание - воспитанник. - Владимир: Калейдоскоп, 2009. - 128 с.
Эта книга - воспоминания человека, на долю которого выпало пережить гетто и нацистскую политику уничтожения в городке Бучач (ныне Тернопольская область). Главы книги "Оккупация. Первые потери", "Вон из собственного дома", "Расстрелы. Гетто", "Побег", "Спасители - Праведники мира" словами очевидца описывают обстоятельства "окончательного решения еврейского вопроса". Вместе с тем, как отмечает в предисловии историк И. Альтман, "в биографии Виктора Гехта были не только трагедия нацистского геноцида и удивительное спасение. За плечами оставшегося сиротой мальчика был еще целый год Второй мировой войны. Он прошагал ее дорогами в звании, которое не зафиксировано ни в одном официальном документе - "сын полка". … Вот почему эта часть книги особенно ценна бытовыми деталями и особой восприимчивостью на человечное отношение к искалеченной судьбе юного солдата".
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]