Освітній курс «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Вступний семінар.
27-29 травня в Києві працював вступний київський семінар з освітнього курсу «Геноцид євреїв Європи: історична перспектива та підходи до вивчення». Цей курс проводить Український центр вивчення історії Голокосту спільно з Музеєм та Меморіалом «Будинок Ванзейської конференції». за підтримки Посольства Німеччини в Україні. Учасники знайомились, презентували свої дослідження, брали участь в обговореннях та слухали лекції. Наприкінці першого дня також переглянули та обговорили фільм "Прощавайте, пане Шварц" ("Торішній сніг") режисерки Яель Реувені (Ізраїль/Німеччина). За програмою було також заплановано відвідини місць пам'яті в Києві. Серед цих місць -- Меморіальний комплекс "Биківнянські могили", Національний заповідник "Бабин Яр" та Музей історії України в Другій світовій війні. Наразі розпочався дистанційний навчальний етап, а у серпні відбудеться завершальна навчальна подорож до Музею та Меморіалу «Будинок Ванзейської конференції».
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]