Без жалости и сомнения: Документы о преступлениях оперативных групп полиции безопасности и СД на временно оккупированной территории СССР в 1941-1944 гг. / Сост. А. Круглов. - Ч. 1-4. - Днепропетровск: Ткума, 2008-2010.
В сборнике представлены документы, большая часть из которых публикуется впервые. Кроме "Донесений о событиях в СССР", в сборник включены отчеты отдельных оперативных групп и зондеркоманд СД, военных комендатур об акциях зондеркоманд, материалы послевоенных судебных процессов по делам бывших членов этих команд, то есть документы, имеющие непосредственное отношение к деятельности оперативных групп и команд полиции и СД.
Все документы снабжены комментариями, примечаниями и пояснениями. Представлены также краткие биографические справки всех офицеров айнзатцгрупп и зондеркоманд, служивших в этих формированиях. 1-й том содержит документацию айнзатцгруппы "А" и оперативной команды гестапо и СД "Тильзит"; 2-й том - документацию айнзатцгруппы "В", а также зондеркоманды гестапо "Цеханув-Плоцк" и зондеркоманды гестапо "Алленштейн"; 3-й том - документацию айнзатцгруппы "С" и оперативной команды "R"; 4-й том - документацию айнзатцгруппы "D" и зондеркоманды 1005.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]