Арсен, Борис. Моя горькая правда. Я и Холокост на Прикарпатье. - Надвірна: Б.и., 2006. - 416 с. ISBN 966-7524-49-3
Данная книга - первая об истории Холокоста на территории Прикарпатья. Б. Арсен - известный читателям местных газет в Ивано-Франковской области автор, узник нацистских концлагерей, прошедший рогатинское гетто, тюрьму гестапо в Тернополе, Аушвиц и Бухенвальд. Как пишет автор, "эта книга не только автобиографична в полном понимании этого слова. Читатель найдет в ней отдельные зарисовки, размышления и факты социально-экономического, политического и психологического характера довоенного времени, ужасные картины нацистской оккупации и Холокоста, коснувшиеся прежде всего моего народа, его сложные, а порой трагические взаимоотношения с определенной частью украинцев Галицкого края, активно сотрудничавшей с нацистами, а также некоторые особенности моих взаимоотношений с представителями советских и партийных руководящих кругов в послевоенные годы. … По мере своих угасающих сил я старался во всем быть объективным и донести читателю суть жизни того времени, каким я его видел во взаимодействии разных факторов и ситуаций моей судьбы".
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]