Марчук-Футала Г.С. Озютичі: нариси з історії. Луцьк: ФОП Мажула Ю.М., 2023. 540 с.
Книга Озютичі: нариси з історії Галини Марчук-Футала висвітлює історію села від давнини до сучасності. Це розповідь про село, яке мало Магдебурзьке право і для багатьох його поколінь було колискою. Історія села показана через призму людських доль, є багато інформації про мешканців і їх матеріальні статки. Перед очима читачів постають живі люди минувшини.
У книзі використано чимало джерельного матеріалу, поміщено багато документальних світлин, а також широко використані джерела усної інформації. Акт надання магдебурзького права селу Мовчанів можна вважати цікавою і рідкісною архівною знахідкою, яка досі майже не запроваджена до наукового обігу. Це щира і безстороння розповідь про село, його околиці та колонії і хутори побіч Озютич, що уже зникли з мап нашого краю. Це своєрідна ода селу, яке вистояло не одне лихоліття.
Не буде перебільшенням стверджувати, що це видання стане цікавим не лише нинішнім мешканцям Озютич, але й майбутнім поколінням і зацікавить дослідників та всіх, хто любить історію рідного краю.
Книга розрахована на всіх шанувальників нашої минувшини, на широке коло читача.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]