Gruner, Wolf. Jewish Forced Labor Under the Nazis: Economic Needs and Racial Aims, 1938-1944. - Cambridge University Press; published in association with the United States Holocaust Memorial Museum, 2008. - 322 p. ISBN 978-0-521-74357-0
В монографии профессора истории при университете Южной Калифорнии Вольфа Грюнера "Еврейский принудительный труд в годы нацизма: экономические потребности и расистские цели, 1938-1944" рассматривается подневольный труд как ключевой аспект нацистской антиеврейской политики, который влиял на повседневную жизнь почти каждой еврейской семьи в оккупированной Европе. Эта книга впервые исследует, как формировалась система принудительного труда для евреев Германии, Австрии, Протекторате и на оккупированных польских землях. Уже к концу 1938 года в Германии и аннексированной Австрии евреев обязательными постановлениями властей стали использовать на принудительных работах. Вскоре подобные программы были учреждены гражданской администрацией на оккупированных немцами чешских и польских территориях. Более миллиона евреев работали на частные компании и государственные предприятия многие из них - в сотнях ныне забытых трудовых лагерей. В данной книге опровергаются тезисы о том, что организаторами системы подневольного труда выступало только СС и что эксплуатация была лишь обязательным элементом в системе массового уничтожения.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше] -
Дискусійна платформа «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні»
У Музеї війни відбулося засідання Дискусійної платформи «Наша Перемога: Україна у Другій світовій війні» та презентація науково-популярного видання «Україна у Другій світовій. Календар війни» в межах музейної кампанії «Наша Перемога» до 80-ї річниці завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом.
[Докладніше] -
Лекція для українських дипломатів у МЗС України Проєкт «Дипломатія пам’яті»
21 травня 2025 року відбулась перша лекція для українських дипломатів, в рамках нового освітнього проєкту «Дипломатія пам’яті», започаткованого з ініціативи Міністерства закордонних справ України. Захід пройшов у партнерстві з Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр»
[Докладніше]