Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
2025 рік не став винятком. Меморіал Шоа (Париж) та Український центр вивчення історії Голокосту (Київ) організували такий навчальний та науковий захід 27-29 червня 2025 року для 24 освітян з міст Києва й Одеси, а також Київської та Одеської областей.
Цього року програма вийшла трохи ширшою – обмін тривав три дні, замість двох. І ці дні були так само дуже насичені цікавими лекціями, обговореннями та практикумами.
Лекції українських експерток та експертів та французьких експертів стосувалися як історичних подій Голокосту та інших геноцидів на теренах України, так і методик навчання про трагедії геноциду. Окрему увагу було приділено питанням термінології та методології порівнянь різних злочинів проти людяності.
Учасники відмітили також і музейну складову заходу: окреме обговорення вдалося провести з очільницями/ками Національного музею Голодомору-геноциду (Київ), Музею «Територія терору» (Львів) та Музею «Територія пам’яті» (Одеса). А на завершення вдалося завітати з тематичним візитом до Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Звісно ж, обговорення не минули без порівняння воєн та геноцидів минулого з сучасною війною, повномасштабним вторгненням та злочинами російських окупантів на теренах України.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]