Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва: проєкт триває
Проєкт «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва» приурочений до 80 річниці трагедії у Бабиному Яру. В рамках проєкту відбувається встановлення іменних «Каменів спотикання», що вшановують пам’ять людей, чия доля була пов’язана з Бабиним Яром, тобто тих, хто був вбитий чи переслідуваний нацистським режимом у період з 1941 по 1943 рік.
У 2021 році Камені спотикання встановили на Подолі, біля Майдану Незалежності, стадіону «Олімпійський», Київської консерваторії, Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського. Учасники проєкту, зокрема представники навчальних закладів, громадських організацій та приватні особи, проводили дослідження біографій персоналій, брали участь в освітніх заходах, пов’язаних з історією Бабиного Яру та історією меморіалізації цього простору тощо. Команди молодих дослідників зібрали біографії 10 осіб, пам’ять яких увіковічено в Каменях спотикання.
Впродовж грудня 2024 – лютого 2025 року команда проєкту активно реалізувала новий етап, який сприяв подальшому розвитку ініціативи.
Отже, що було зроблено за ці декілька місяців:
● Оновлення офіційного веб-сайту – тепер він значно зручніший і інформативніший!
● Редагування й доповнення біографій людей, чиї імена вже увічнені Каменями.
● Створення публікацій про ключові події проєкту.
● Перші ініціативи з очищення та догляду за встановленими Каменями.
Що ми плануємо?
● Інтеграція шкільних та освітніх груп до дослідницької роботи над біографіями людей, які, на їхню думку, повинні бути вшановані пам’ятними каменями.
● Освітні події, тренінги та підтримка учасників на всіх етапах.
● Встановлення нових каменів пам'яті.
● Розробка інтерактивних маршрутів IWalk.
📢 Слідкуйте за нашими новинами, долучайтеся до ініціативи, досліджуйте історію та вшановуйте пам'ять разом із нами!
Проєкт реалізується Українським центром вивчення історії Голокосту у співпраці з Освітній центр "Простір толерантності" за ініціативи Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kyjiw за підтримки КМДА.
Нагадаємо, що «Камені спотикання» (Stolpersteine) – це міжнародний проєкт, покликаний вшанувати пам’ять жертв нацизму. Його ідея – це встановлення меморіального «каменю», невеликої металевої таблички з відомостями про особу, яка загинула від рук нацистів або врятувалась попри переслідування. «Камені спотикання» встановлюються поблизу останнього місця проживання, роботи або навчання, вільно обраного людиною до початку переслідувань, арешту, депортації тощо, аби перехожі метафорично «спотикнулись» через нього та зупинились на хвилинку, замислившись про людину, яка жила тут колись.
Оголошення
Дивитися всіОстанні Новини
-
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 2 (82), квітень-червень, 2025 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 2 (82), квітень–червень, 2025 р.
[Докладніше] -
Співпраця МОН, УЦВІГу і Меморіалу Шоа
26 червня 2025 року у Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч представників директорату шкільної освіти з представниками Українського центру вивчення історії Голокосту і Меморіалу Шоа (Париж)
[Докладніше] -
Семінар «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності», Київ
Вже традиційним стало проведення в Україні щорічних науково-методичних франко-українських семінарів «Історія геноцидів в Україні: вивчення досвіду та виклики сучасності».
[Докладніше] -
«Історія як зброя: радянське минуле, російські наративи та війна проти України» Публічна дискусія
14 червня 2025 року у Музеї війни відбулась публічна дискусія, присвячена питанням історичної пам’яті та використанню росією історії як інструменту агресивної війни проти України.
[Докладніше] -
Онлайн курс "Як говорити про Голокост зі школярами"
10 червня 2025 року відбувся старт онлайн курсу "Як говорити про Голокост зі школярами". Цей курс було розроблено співробітниками Українського центру вивчення історії Голокосту та реалізовано у співпраці з провідними експертами з теми та освітньою онлайн платформою Відкритий Університет Майдану. Курс створено за сприяння Конференції з матеріальних вимог євреїв до Німеччини та за підтримки Федерального міністерства фінансів Німеччини.
[Докладніше]