Війна росії проти України і пам'ять про Другу світову війну
8-9 травня Україна відзначатиме День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війні в Європі. Цього року про катастрофу Другої світової війни ми будемо згадувати в умовах повномасштабної військової агресії рф проти України.
Як ніколи раніше нам буде важко говорити з дітьми про ті часи і події. Ми вже ніколи не зможемо говорити лише про Другу світову війну, не проводячи паралелі з сучасними трагічними подіями. У кожного з нас своя історія, свої спогади, свій біль та спільна мета і мрія
Ми вирішили зробили декілька корисних посилань для Вас, які, сподіваємося, допоможуть у підготовці занять до пам'ятних днів.
Інформаційно-педагогічний бюлетень "Уроки Голокосту", № 1 (69),січень–березень, 2022 р. Тут Ви знайдете матеріали (інтерв’ю, виступи, відкриті лекції, відеоматеріали, аналітичні статті тощо), що з’явились у публічному просторі після початку повномасштабного вторгнення РФ у вільну й незалежну Україну.
Бюлетень можна завантажити на сайті УЦВІГ за посиланням:
https://www.holocaust.kiev.ua/News/details/bul1_69_2022_news
Інтерактивний путівник «Бабин Яр: пам’ять на тлі історії». У розділі "дати" є готові тематичні матеріали для вчителів.
Важливо, що посібником зручно користуватися під час дистанційного навчання.
Ознайомитися з заняттями можна за посиланням: http://memory.kby.kiev.ua/
Запис презентації українського перекладу книги "Війни Клари"
https://www.youtube.com/watch?v=VRV6604lAqw&t=7s
Запис презентації українського перекладу книги "Фурій Гітлера"
https://www.youtube.com/watch?v=Iqv6gz8AL10&t=31s
Запис вебінару "Кожному своє? Інклюзивна пам'ять про жертви Бабиного Яру" https://www.youtube.com/watch?v=di8qFbNGCJI&t=66s
Запис вебінару "Пам'ять про "бабини яри" України"
https://www.youtube.com/watch?v=U6Jggxh8z20&t=10s
У коментарях Ви можете ділитися своїми думками з приводу відзначення пам'ятних дат цього року. Будемо раді почути Вас.
Дякуємо, що тримаєте освітній фронт! Разом до перемоги! Бережіть себе!
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]