«Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики»
2 травня 2024 року у Пенітенціарній академії України у Чернігові відбувся круглий стіл «Вивчення історії трагедії Голокосту в ПАУ: актуальність, можливості та виклики», до якого доєднались науковці та здобувачі вищої освіти ПАУ, директор Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський; голова єврейської громади Чернігова Олександр Чеван; представниця єврейського музею у Кракові Вікторія Мудрицька .
Цілеспрямоване винищення єврейського народу ХХ ст. знаходить відображення в контексті тих подій, які сьогодні переживає український народ. Адже Голокост євреїв став наслідком нацистського тоталітарного режиму і диктатури. Уроки трагедії актуальні для України, яка чинить опір рашизму сьогодні.
Пенітенціарна академія України — заклад вищої освіти сучасного європейського зразка, який активно залучає молодь до поширення знань про трагедії минулих поколінь та виховує свідоме й толерантне покоління, яке розуміє неприпустимість у сучасному світі жорстокості й дискримінації.
Про перспективи, які відкривають матеріали Centropa для освітнього процесу в ПАУ, на заході розповіла в.о. ректора Академії, кандидат історичних наук, доцент Юлія ПЕТРОВСЬКА.
Під час круглого столу 🧐науково-педагогічні працівники поділилися своїм досвідом використання матеріалів Centropa в освітньому процесі, зокрема:
▪️ Аліна КВІТКА, в.о. начальника відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва, кандидат педагогічних наук, презентувала методику впровадження англомовних матеріалів на прикладі 🎥 фільму «Повернення до Рівного» на заняттях з англійської мови.
▪️ Алла ПОПРУЖНА, доцент кафедри економіки та соціальних дисциплін ПАУ, кандидат історичних наук, доцент, розповіла про використання 🎞 методичних і документальних напрацювань Centropa на занятті з соціології девіантної поведінки.
Варто зауважити, що Академія активно долучається до міжнародних проєктів, які надають можливість розповісти світу історії попередніх поколінь українських євреїв. Про результати проєкту «Знати. Дбати. Пам’ятати», який здійснювався в ПАУ у 2021–2023 рр. за підтримки Українського центру вивчення історії Голокосту (Ukrainian Center for Holocaust Studies) та TOLI - The Olga Lengyel Institute for Holocaust Studies and Human Rights (Нью-Йорк, США), на заході розповіла Алла ПОПРУЖНА.
У проєкті також взяли участь 🧑🎓 здобувачі вищої освіти ПАУ: Олег ЮЩУК, Катерина АНТОНЕНКО, Олександр ВОРУШИЛО та Ярослава ВАРЛАМОВА. У рамках заходу молодь презентувала зібрані відеоматеріали свідчень про Голокост, родинні історії, пов’язані з трагедією. До обговорень та обміну досвідом долучились гості круглого столу.
Унікальності дводенній зустрічі надала авторська екскурсія «Чернігів єврейський», розроблена і презентована помічником ректора Ервіном МІДЕНОМ. Відвідини 🏛 знакових місць пам’яті нашого міста поглибили відомості про особливості єврейської культури Чернігова та трагедію Голокосту в місті.
Перекладацький супровід візиту здійснювали співробітники відділу наукової діяльності та міжнародного співробітництва: в.о. начальника відділу Аліна КВІТКА та молодший науковий співробітник відділу Римма ШМЕЛЬОВА.
Дякуємо кожному, хто став частиною цього івенту в ПАУ та відкрив для себе цінність формування пам’яті поколінь. Адже уроки трагедії Голокосту – важливий етап самоідентифікації народу, застереження та засіб формування толерантного і правового суспільства.
"Ukrainians now are in the process of learning about themselves: rethinking their culture, studying history and getting to know themselves. And you're doing a great job", – Едвард Серотта.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]