Новий номер журналу Фонду “Ткума”
В цьому році в Центральному Українському Фонді історії Голокосту “Ткума” (Дніпропетровськ, видавництво “Пороги”) вийшов третій номер журналу “Проблеми історії Голокосту”.Відповідальний редактор М.Тяглий. Треба віддати належне журналу рівень якого зростає від номеру до номера. В цьому ми бачимо цілковито наукове поділення на розділи “Дослідження”, де бачимо цікаві роздуми Й.Петровського-Штерна (США) “Мертвые евреи»: заметки о приемлимом прошлом»; розділ “Документальні джерела”, де вміщено цікавий документ-свідчення Ф.Фрідмана, що його коментує Ж.Ковба (Київ); “Рецензії” де представлено добрих авторів І.Альтмана (Москва), Е.Малахову (Київ), К.Фефермана (Єрусалим). Стаття Ш.Редлиха (Беєр-Шева, Ізраїль) “Моральные принципы в повседневной деятельности: митрополит Андрей Шептицкий и евреи в период Холокоста и Второй мировой войны» висвітлює діяльність А.Шептицького в дуже привабливому світлі. Дослідження З.Каспарса та Д.Олехновича (Латвія) “Роль антисемитской карикатуры в пропаганде в оккупированной нацистами Латвии (газета «Tevija», 1941-45 гг.)», цікаво перегукується із дослідженням І.Щупака (Дніпропетровськ) “Нацистська антисемітська пропаганда серед місцевого населення України”. Єдине, із чим би я не погодився, то це із означенням євреїв (що походить від назви статті) як не місцевих мешканців України. Також дуже цікавою є робота О.Романко (Сімферополь) “Русское освободительное движение и “еврейский вопрос” в годы Второй мировой войны», та праця О.Суровцева (Чернівці) “Процес депортації єврейського населення Північної Буковини 1941-1942 років як складова анти єврейської політики румунської окупаційної влади”, хоча в контексті Буковини тих років, важко означити хто був окупантом тієї місцевості – Радянський Союз, чи Румунія.
Треба додати, що статті писані англійською мовою, подано в перекладі М.Тяглого.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]