Семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»
18-19 травня в м. Києві відбувся семінар «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього». Він є спільним заходом Інституту ім. Ольги Ленгель (The Olga Lengyel Institute, New York) та Українського центру вивчення історії Голокосту за фінансування Інституту вивчення та викладання Голокосту і прав людини ім. Ольги Ленгель.
Учасниці та учасники з різних куточків України, з різним життєвим і професійним досвідом, з різними ідеями та думками, обговорювали важливі питання минулого, сьогодення і майбутнього, разом та індивідуально кожен для себе розробляли план дій.
За цей короткий час ми встигли: під час групової роботи проаналізувати нові методи, підходи, виклики до навчання про історію Голокосту та права людини в контексті війни, що триває; більше дізнатися про міждисциплінарний підхід до навчання про Голокост, права людини та міжкультурної освіти; ознайомитися з методичним виданням «Вчимося з минулого – діємо заради майбутнього»; обмінятися ідеями проєктів.
Тема людської гідності й прав людини завжди залишається важливою, особливо в сучасних умовах, коли в учнів та учениць з'являється все більше запитань щодо порушень прав людини. Учасники також підкреслили актуальність практикумів про історію, культуру й спадщину українських євреїв, історію Голокосту на українських теренах в європейському контексті; нікого не залишило байдужим обговорення вшанування пам’яті про Голокост сьогодні, історичні паралелі та актуальність комеморації.
Хоча програма і була дуже насичена, протягом двох днів час пройшов непомітно. Кожна і кожен відзначили, що змогли взяти в роботу багато корисних матеріалів та ідей для подальшої професійної діяльності.
Ми дякуємо учасникам за активну участь та небайдужість!
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]