Виставка (Не)дитячі історії у Львові
З 22 листопада по кінець грудня виставка (Не)дитячі історії експонувалася у Львові, у ВСП "Львівський поліграфічний фаховий коледж УАД", її прийняли пані Оксана Гривняк та її учениці-гіди.
За цей час студентки-гіди провели 6 екскурсій для студентів І-ІІ курсу (вік 15-17 років). Загалом виставку відвідало близько 140 підлітків. Присутніми під час екскурсій виставкою спільно із студентськими групами були 5 викладачів коледжу.
Однією з особливостей виставки у Львові було те, що екскурсії тривали 80 хв, на противагу «шкільним» 30-60 хв. При цьому, як каже пані Оксана:
«Двічі екскурсія затягнулася довше визначеного часу через бажання відвідувачів поділитися власними історіями і роздумами.» – і далі – «… Приємно здивували студенти групи, які наступного дня після відвідин виставки продовжували говорити про упередження в сучасному світі. … Цікавою стала незапланована участь в екскурсії випускниці коледжу, яка спочатку фотографувала події, а потім долучилася до обговорення та поділилася своїм досвідом біженства, зокрема стереотипами, які сформувалися в Польщі щодо українців, та стереотипами, які сформувалися щодо біженців в Україні.
Виставка є чудовою платформою для обговорення тем упереджень, стереотипів, пропаганди, які залишаються актуальними в сучасному світі. Екскурсії виставкою завжди мають ефект несподіванки, бо важко спрогнозувати реакції відвідувачів. Гідам слід бути готовими до різного роду реакції, в тому числі і байдужості, з боку відвідувачів.»
А самі гіди поділилися такими враженнями:
«Дякую організаторам виставки «(НЕ) ДИТЯЧІ ІСТОРІЇ» за чудову можливість спробувати себе в ролі гіда. Бути гідом виставки – це щось абсолютно нове для мене. Я не сильно переживала, проте була невпевнена, що зможу контролювати ситуацію. Виявилось, що більшість переживань – це всього лиш перебільшення. Усе набагато простіше, а ніж здається. Я отримала нові знання та досвід виступів на публіку. Для мене цей досвід був дуже цінним. … Обов’язково дайте відповіді на власні запитання. Адже не завжди відвідувачі готові відповідати, а ви своєю відповіддю зможете їх підштовхнути на хорошу думку.» (Оксана, гід)
«Спершу я думала, чи зможу гарно проявити себе, … чи впораюся з цим «викликом». Але все сталося якнайкраще. Протягом екскурсії слухачі поступово почали відкриватися. Ми … багато спілкувалися, слухали думки та історії одне одного і дізнавалися щось нове разом.» (Ольга, гід)
Нагадаємо, що проєкт і виставка «(Не)дитячі історії» створені Українським центром вивчення історії Голокосту за співпраці з транснаціональним проєктом «Вчимося пам’ятати» єврейської громади Дюссельдорфа.
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]