Виставка "(Не)Дитячі історії" у Львові
Протягом другої половини листопада-початку грудня 2023 року виставка УЦВІГу «(Не) дитячі історії» відкрита для екскурсій у Львові, в поліграфічному коледжі. Студентки Львівського поліграфічного фахового коледжу УАД вже провели свої перші екскурсії, заняття та рефлексії. Триває знайомство з історіями дітей та молодих людей (євреїв, ромів та українців), які проживали переважно на окупованих теренах України під час Другої світової війни, історіями сучасних підлітків та молодих людей.
Що робити, якщо став свідком дискримінації чи приниження? Як бути, якщо таке сталося із тобою? А раптом ти сам принижуєш інших? Обговорити відповіді на ці запитання пропонує мультимедійна виставка «(Не)дитячі історії», яка експонується у ВСП "Львівський поліграфічний фаховий коледж УАД". Ви ознайомитеся з історіями 11 дітей і молодих людей часів Другої світової війни, а також із сучасними історіями 26 молодих людей із восьми країн Європи, зокрема і України. Ви дізнаєтеся, як молоді люди в різний час намагалися та намагаються протидіяти несправедливості щодо себе й не чинити негідно щодо інших. Виставку створено Ukrainian Center for Holocaust Studies.
Виставка уже прийняла перших відвідувачів та відкрита для Вас. Координаторкою виставки у Львові є викладачка коледжу Оксана Гривняк
Останні Новини
-
«День пам'яті Міли Сандберг» у Заліщиках
У Заліщицькій гімназії, що на Тернопільщині провели «День пам'яті Міли Сандберг на її малій батьківщині» - символічну меморіальну подію, пов'язану із осмисленням історичної пам'яті.
Міла Сандберг – Меснер (22. 11. 1923 – 3.11. 2023) дівчина з єврейської родини із Заліщиків. Дев’ятнадцятирічною вона врятувалася у вирі трагічних подій Голокосту. Згодом, вже в заокеанській еміграції - письменниця, авторка книжки спогадів “Light through the darkness”. За її ініціативою у 2011 році в Заліщиках облаштовано місце пам’яті про єврейську спільноту, що зникла в роки нацистської окупації.
[Докладніше] -
Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»
28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)
[Докладніше] -
Бюлетень "Уроки Голокосту" № 3 (79), липень-вересень, 2024 р
Шановні колеги! Вийшло друком чергове число інформаційно-педагогічного бюлетеню Українського центру вивчення історії Голокосту "Уроки Голокосту", № 3 (79), липень–вересень, 2024 р.
[Докладніше] -
Минуле допомагає розуміти сьогодення. В УКУ відкрили Центр сучасної історії ім. Миколи Гаєвого
17 жовтня 2024 р. у Львові відбулося урочисте відкриття Центру сучасної історії ім. Миколи Гаєвого, який спільно заснували Український католицький університет та Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана.
[Докладніше] -
Виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії»
З 18 вересня 2024 року Музей історії міста Києва запрошує відвідати масштабний мультимедійний виставковий проєкт «На сторожі Святої Софії». Ця унікальна експозиція демонструє сучасну російсько-українську війну як внаслідок багатовікового протистояння двох цивілізацій із їхніми абсолютно протилежними цінностями.
[Докладніше]