Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Монолатій І. Переможене горе. Мнемонічні фігури (без)державної літератури. Івано-Франківськ: Лілея-НВ. 2020. 256 с.

insidethegatesІсторик Іван Монолатій у своїй книжці висвітлив «мнемонічні фігури» – літературні образи, крізь призму яких українські письменники 1930–1980-х років – і з радянської України, і з діяспори – описували український досвід історії ХХ століття. Розглядаючи красне письменство як простір творення національної пам’яті, праця тематично продовжує попередню історико-літературну розвідку автора «Від Донецька до Перемишля. Як сучасна література "пам’ятає" українські міста» (Івано-Франківськ: Лілея-НВ, 2019), огляд якої раніше публікувала «Критика» (ч. 11–12, 2019). Монолатій назвав нову книжку «Переможене горе», переробивши латинський крилатий вираз vae victis – «горе переможеним», адже, за авторовими словами, осмислити горе – означає його перемогти.

Книжка має одинадцять розділів, у яких представлено одинадцять пар «мнемонічних фігур» української літератури, обраних за тематикою і часом написання прозових творів.

Підготовлений огляд показує, що послідовність внутрішньо пов’язаних періодів історії Кисилина є послідовністю зменшення рівнів впливів, які з нього виходили. Їх вкрай обмежили жорстка антиукраїнська політика ІІ Речі Посполитої та СРСР і байдужість до власних теренів української держави останніх двох десятиліть.

Останні Новини

Дивитися всі

Top