Головна

Головна Графік заходів Увічнення пам'яті Геноцид Ромів Бабин Яр (Не)Дитячі історії Камені спотикання

Міжнародна конференція «Спотворення та вивчення історії Голокосту: Поточні та нові виклики. Національні заходи»

insidethegates28-29 жовтня 2024 року у Бухаресті (Румунія) відбулась Міжнародна конференція на тему «Спотворення та вивчення історії Голокосту: поточні та нові виклики. Національні заходи». Організатором конференції виступило Міністерство закордонних справ Румунії за підтримки Діючого голови ОБСЄ та Міжнародного альянсу пам'яті жертв Голокосту (IHRA), у консультації з Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ (БДІПЛ)

Учасниками такого міжнародного заходу були вчені, освітяни, державні діячі, дипломати з близько 10-ти країн Східної та Центральної Європи, а також представники США, Великої Британії та Ізраїлю. Україну на цій міжнародній конференції представляв керівник Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський. Роботу конференції відкрили Міністр закордонних справ Румунії пані Лумініца Одобеску (Luminița Odobescu), особистий представник Діючого голови ОБСЄ з питань боротьби з антисемітизмом Рабин Ендрю Бейкер (Rabbi Andrew Baker), Сільвіу Векслер, депутат парламенту, президент Федерації єврейських громад Румунії та інші.

Робота конференції була зосереджена на питаннях сучасних викликів щодо вивчення історії Голокосту, включаючи потенційний вплив штучного інтелекту (ШІ) у цій сфері, а також на те, як використовувати традиційну освіту у всіх її формах (класи, музеї, меморіали, народне мистецтво), а також сучасні платформи для поширення суспільних знань про Голокост і протистояння його спотворенню. Доповідачі під час роботи конференції підкреслили ключову роль освіти у протистоянні запереченню і спотворенню Голокосту та іншим формам антисемітизму. Доповідачі з Румунії, США, Польщі та інших країн зосередились на реаліях викладання Голокосту в сучасних умовах з акцентом на вплив на це викладання нападів ХАМАС на цивільних мешканців Ізраїлю 7 жовтня 2023 року та подальшої війни між Ізраїлем і ХАМАС.

У своїй доповіді А. Подольський зробив акцент на представленні українського  національного досвіду у питаннях вивчення Голокосту та протистоянні антисемітизму та спростуванні маніпулятивних наративів рф з виправдання агресії проти України. Доповідач підкреслив, що сьогодні під час російської агресії та повномасштабної війни проти Україні ми маємо безпрецедентну ситуацію з викладанням історії Голокосту. Зокрема, коли вчителі, викладачі університетів, які до 24 лютого 2022 року фахово займались дослідженням та викладанням історії Другої світової війни, історії Голокосту, за цей період війни самі опинились чи під російськими бомбами і ракетами, на фронті, в окупації, стали біженцями і, таким чином, самі та їх родини пережили подібні випробування, що переживали жертви Голокосту.  

 Конференція мала на меті підвищити обізнаність про можливості технологій і дослідити конкуруючі та суперечливі історичні наративи. Також відбувся дуже актуальний та корисний обмін національним досвідом у царині викладання історії Голокосту на сучасному етапі в країнах-учасницях даного форуму.

[Програма конференції]

[Відеозапис відкриття конференції]

[Фотозвіт]

Останні Новини

Дивитися всі

Top